A- A A+

Związki emerytów i rencistów

ZWIĄZEK EMERYTÓW I RENCISTÓW W MSZANIE

 

Istnieje od 1965 roku. Pierwszym prezesem był Karol Sitek, kolejnymi Władysław Wawrosz, Alfred Marcol. Do 2017 r. związkowi szefował Waldemar Wojtecki. Obecnie prezesem jest Andrzej Parma. Mszańscy emeryci obchodzą tradycyjne imprezy: Dzień Babci i Dziadka w styczniu, majówkę, Pożegnanie Lata we wrześniu i Dzień Seniora w listopadzie. Co roku wyjeżdżają też na co najmniej dwie wycieczki autokarowe: w 2011 ich celem były Łagiewniki, a w sierpniu wybierają się do Szczyrku. Jeżdżą też wspólnie na wczasy zorganizowane – w tym roku do Mielna i Chorwacji.

Członkiem związku może zostać emeryt lub osoba na świadczeniach przedemerytalnych. ZEiR działa przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mszanie. Członkowie zbierają się w każdy drugi wtorek miesiąca na spotkaniu przy kawie.

Obecny skład zarządu: prezes Andrzej Parma, z-ca prezesa Andrzej Paszenda, sekretarz Jan Zerzoń, skarbnik Halina Pawlak, członek Damian Graniczny.

Kontakt: Halina Pawlak (skarbnik): 32/ 472 04 71.

 

ZWIĄZEK EMERYTÓW I RENCISTÓW W POŁOMI

W maju 2011 roku połomscy emeryci świętowali 50-lecie istnienia. Koło założyła w 1961 roku Maria Henkel, która była też inicjatorką tak zwanej kasy pośmiertnej, istniejącej do dnia dzisiejszego. W 2000 roku do koła należało 101 członków. Obecnie organizacja skupia 70 osób.

Przewodniczącą Związku Emerytów i Rencistów w Połomi jest obecnie Regina Wolny. Do stałych punktów kalendarza emerytów należą tradycyjne imprezy. Rok rozpoczyna się biesiadą z okazji Dnia Babci i Dziadka. Potem emeryci spotykają się na pieczeniu pączków z okazji Tłustego Czwartku. Świętują też we własnym gronie Dzień Matki, organizują wycieczki, biorą udział w dożynkach, spotykają się na imprezach przy muzyce oraz spotkaniach opłatkowych. W październiku biorą zawsze udział w największym związkowym święcie – Dniu Seniora.

Związek działa przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Połomi. Zapisać do niego mogą się emeryci, ale także osoby wspierające.

Kontakt: Ośrodek Kultury w Połomi 32/ 475 29 35

 

ZWIĄZEK EMERYTÓW I RENCISTÓW W GOGOŁOWEJ

Młode, ale prężne koło emerytów, które powstało w styczniu 2015 roku. Celem stowarzyszenia jest integracja mieszkańców i stworzenie im możliwości wartościowego spędzania wolnego czasu. Prezesem koła jest Marek Liśnikowski, który był pomysłodawcą powstania organizacji.

Do kalendarza imprez stałych gogołowskiej organizacji należą m.in.: Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, spotkania świąteczne, opłatkowe i wycieczki.

W skład zarządu weszli również: sekretarz zarządu - Henryk Nawrat, skarbnik zarządu -  Stanisław Rduch, członkowie zarządu - Regina Polnik, Antoni Maciejonczyk, protokolant - Jerzy Rzepiak.

Związek działa przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Gogołowej. Zapisać do niego mogą się emeryci lub osoby na świadczeniach przedemerytalnych.

Kontakt: Ośrodek Kultury w Gogołowej - 533 098 051


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Facebook

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie

Jubilaci

W listopadzie swoje jubileusze obchodzą:
96 lat
Gertruda Powieśnik z Mszany
92 lata
Cecylia Antończyk z Połomi
Jan Brzeżek z Mszany
Katarzyna Marek z Mszany
89 lat
Maria Pukowiec z Mszany
Maria Wawrziczek z Gogołowej
88 lat
Stanisław Turek z Mszany
Łucja Piechota z Gogołowej
87 lat
Stanisława Święty z Mszany
86 lat
Pelagia Gruszka z Mszany
85 lat
Stanisław Kłosek z Gogołowej
Ryszard Wiertelorz z Mszany
84 lata
Hildegarda Klimasa z Gogołowej
82 lata
Józefa Krupa z Połomi
Aniela Kłosek z Gogołowej
Justyna Wuwer z Mszany
Czesława Krosny z Gogołowej
Jan Piszczelok z Mszany
81 lat
Maria Salamon z Połomi
Antoni Bednarczyk z Połomi
Gertruda Rduch z Mszany
Stanisław Gonsior z Mszany
80 lat
Irena Pukowiec z Mszany
Rufin Marek z Mszany

Z tej okazji wszystkiego, co w życiu najlepsze, dużo zdrowia, radości, pociechy z dzieci i wnuków życzy Jubilatom

Wójt Gminy Mszana
mgr Mirosław Szymanek