A- A A+

Jesteś na TAK? Postaw swój znak - akcja poparcia dla przebudowy DW 933, ulicy Wodzisławskiej

Z uwagi na bardzo zły stan techniczny nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 933, brak chodników dla pieszych i zniszczenia spowodowane ciężkim ruchem kołowym, Urząd Gminy w Mszanie organizuje wśród mieszkańców i kierowców akcję poparcia przebudowy tej drogi.


Akcja pod hasłem „DW 933 potrzebuje przebudowy - Jesteś na TAK? Postaw swój znak” będzie polegać na zbieraniu odcisków palca osób popierających przebudowę. Swoje poparcie dla potrzeby przebudowy drogi można będzie wyrazić już w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, na festynie rowerowym w Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie (w godz. 14.00 - 17.00).


W dniu 30 sierpnia, tj. w środę, w godzinach 8.00 – 18.00 wzdłuż ulicy Wodzisławskiej staną dwa punkty, gdzie swoje poparcie będą mogli okazać przejeżdżający kierowcy: na wysokości restauracji „Astoria” oraz przy wjeździe na ulicę Zieloną. Wystarczy zjechać na zatoczkę, a organizatorzy podejdą do samochodu i poproszą o odciśnięcie kciuka.


Podobny happening odbędzie się także podczas Dożynek Gminnych 3 września w Połomi. Jest również możliwość poparcia akcji w internecie, na profilu facebookowym Gminy Mszana.


- Każdy sposób jest dobry, aby zwrócić uwagę na potrzebę remontu DW 933 - ulicy Wodzisławskiej w Mszanie i Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śl. Nie chcemy, aby mieszkańcy wyszli blokować drogę, bo stwarza to uciążliwości dla kierowców, a przecież w ich sprawie również walczymy. Ulica Wodzisławska stanowi bezpośredni dojazd do węzła autostrady A-1 w Mszanie i do wjazdu na Drogę Główną Południową w Jastrzębiu-Zdroju. Pomimo starań oraz licznych interwencji Gminy Mszana w Zarządzie Dróg Wojewódzkich, jak i u Marszałka Województwa Śląskiego droga ta nie znalazła się wśród dróg przeznaczonych do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, w czym upatrywaliśmy realną szansę na jej przebudowę. Zarządca drogi złożył odwołanie, ale jego wynik jest na razie wielką niewiadomą - mówi wójt Gminy Mszana, Mirosław Szymanek.


Zebrane znaki poparcia zostaną przez Urząd Gminy przekazane do Urzędu Marszałkowskiego.

 

Link do fb


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Facebook

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie

Jubilaci

W styczniu swoje jubileusze obchodzą:
88 lat
Gertruda Strączek z Gogołowej
87 lat
Gertruda Białecka z Gogołowej
86 lat
Elżbieta Kłosek z Mszany
Zygfryd Szotek z Połomi
Rozalia Kulik z Mszany
85 lat
Alfred Szostek z Mszany
84 lata
Maria Antończyk z Mszany
Helena Hojka z Mszany
Regina Fyrla z Połomi
83 lata
Małgorzata Białecka z Gogołowej
82 lata
Andrzej Steuer z Mszany
Józef Piechaczek z Mszany
81 lat
Agnieszka Miljon z Mszany
Leon Tatarczyk z Mszany
Krystyna Winkler z Mszany
Henryk Błatoń z Połomi
Gerard Marek z Mszany
Henryk Sitko z Mszany
80 lat
Maria Milewska z Połomi
Elżbieta Janicka z Gogołowej
Jan Zięba z Mszany

Z tej okazji wszystkiego, co w życiu najlepsze, dużo zdrowia, radości, pociechy z dzieci i wnuków życzy Jubilatom

Wójt Gminy Mszana
mgr Mirosław Szymanek