A- A A+

Budżet Gminy Mszana na rok 2018 został ustalony i uzupełniony

Budżet Gminy Mszana na rok 2018 został ustalony Uchwałą Kolegium RIO w Katowicach nr 185/VII/2018 w dniu 22 lutym br. Ustalono wydatki bieżące w wysokości 30 214 466,70 oraz wydatki majątkowe w wysokości 1 000 327,84 zł, natomiast dochody zaplanowano w wysokości 31 830 585,47 zł (w tym 31 511 178,10 zł dochody bieżące). Budżet został ustalony z nadwyżką w wysokości 615 790,93 zł.


W dniu 07 marca 2018 r. odbyła się Sesja Rady Gminy Mszana, na której dokonano zmian w Budżecie Gminy Mszana poprzez dodanie zadań inwestycyjnych o łącznej wartości 5 349 862,00 zł, co przyczyniło się do zwiększenia planów wydatków do kwoty 36 564 656,54 zł. I tak w budżecie znalazły się takie inwestycje jak budowa kanalizacji w Połomi przy ul. Granice, budowa ulicy Szymborskiej, budowa drogi dojazdowej do boiska w Gogołowej, realizacja projektu „Udostępnienie Odry i Olzy”, rozbudowa budynku wielofunkcyjnego o dwa oddziały przedszkolne w Mszanie, termomodernizacja budynku SP Mszana, termomodernizacja budynku szatni sportowej w Mszanie, budowa wentylacji na Krytej Pływalni w Połomi oraz dotacja celowa przeznaczona na budowę chodnika przy ul Centralnej w Połomi.

Ponadto należy zaznaczyć, że w budżecie ustalonym przez Kolegium RIO, znalazły się takie inwestycje jak dokumentacja Budowy Drogi Głównej Południowej, dokumentacja budowy chodnika wzdłuż ul. Wolności w Połomi, zakup i montaż witaczy w Połomi, zakup gruntów, programy i zakupy informatyczne, doposażenie siłowni w Zespole Szkół w Gogołowej, zakup i montaż pompy do oczka wodnego w parku. Łączna wartość planowanych inwestycji to 6 350 189,84 zł.

Zwiększenie wartości wydatków inwestycyjnych zostało pokryte z tytułu wolnych środków, jako nadwyżki środków wynikających z rozliczeń kredytów z lat ubiegłych, które Gmina posiada w związku z racjonalnym i oszczędnym wydawaniem środków publicznych.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Facebook

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie

Jubilaci

W kwietniu swoje jubileusze obchodzą:


 93 lata
Anna Wachtarczyk z Mszany
88 lat
Marta Rduch z Mszany
87 lat
Adelajda Matloch z Mszany
85 lat
Anna Szmid z Połomi
84 lata
Alojzy Krzyżok z Mszany
Helena Marek z Mszany
83 lata
Dorota Pawełek z Połomi
Jan Brzezik z Mszany
Agnieszka Andreczko z Połomi
82 lata
Leon Paloc z Mszany
Teresa Szołtysek z Mszany
Maria Musioł z Połomi
81 lat
Anna Smozik z Połomi
Felicja Sosna z Mszany
Rudolf Winkler z Gogołowej
Walter Pawliczek z Połomi
Anna Wita z Połomi
Agnieszka Nowak z Gogołowej
Gertruda Płaczek z Mszany
80 lat
Irena Młotek z Mszany

Z tej okazji wszystkiego, co w życiu najlepsze, dużo zdrowia, radości, pociechy z dzieci i wnuków życzy Jubilatom

Wójt Gminy Mszana
mgr Mirosław Szymanek