A- A A+

Od 13 sierpnia można składać wnioski o stypendium szkolne

Urząd Gminy w Mszanie informuje, iż można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2012/2013, na podstawie przepisów Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, Rozdział 8a Pomoc materialna dla uczniów. Termin składania wniosków - od 13 sierpnia 2012 r. do 15 września 2012 r.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Agencji Rynku Rolnego

Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Katowicach informuje, że w dniu 25 czerwca 2012 r. zakończyła przyjmowanie wniosków o przyznanie dopłat w ramach pomocy de minimis w rolnictwie z tytułu zużycia do siewu lub sadzenia w okresie od 15 lipca 2011 r. do 15 czerwca 2012 r. materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany.

Czytaj więcej...

Informacja o sesji nadzwyczajnej Rady Gminy

Na podst. art. 20 ust. 3 ustawy  z  dnia  8  marca  1990 r. o samorządzie gminnym /tekst jednolity  Dz.U. Nr 142 z 2001 r. poz. 1591 z późniejszymi zmianami/ zwołuję sesję nadzwyczajną Rady Gminy Mszana w dniu 30 lipca  2012 r. o godz. 14.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Mszanie.

Czytaj więcej...

Zaproszenie do konkursu fotograficznego

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez Centrum Rozwoju Regionalnego RCz – Wspólny Sekretariat Techniczny.

Czytaj więcej...

Skorzystaj z bezpłatnej porady prawnej

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do korzystania z bezpłatnego Biura Porad Prawnych i Obywatelskich. Biuro mieści się w budynku Urzędu Gminy, prawnik przyjmuje tu w każdy czwartek od godziny 11.15 do 19.00.

Czytaj więcej...

Wakacyjny kiermasz pracy

W najbliższy wtorek, 24 lipca 2012r., w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się „Wakacyjny kiermasz pracy ” dla młodzieży.

Czytaj więcej...

Informacja dla rolników: atestacja opryskiwaczy

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego jak co roku organizuje akcję atestacji opryskiwaczy ciągnikowych. Zainteresowani rolnicy proszeni są o kontakt osobisty z Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Wodzisławiu Śl. znajdującym się przy ulicy Kubsza 28.

Czytaj więcej...

Informacja dla rolników w sprawie zwrotu akcyzy w cenie oleju napędowego

Przypominamy , iż  w bieżącym roku producenci rolni będą mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej do wójta  właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu  lub współposiadaniu tego producenta rolnego ( w tym dzierżawcy ).

Czytaj więcej...

Informacje na temat serwisu pogodynka.pl

Chcesz dostawać na swoją komórkę SMS-y z ostrzeżeniami meteorologicznymi w razie zagrożeń, np. o nadchodzących intensywnych opadach gradu albo gwałtownej burzy lub też ważne informacje urzędowe? Urząd Gminy Mszana podjął współpracę z Państwowym Instytutem Badawczym Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, prowadzącym stronę gmina.pogodynka.pl. - Usługa ta daje możliwość wysyłania komunikatów SMS do zapisanych w systemie mieszkańców gminy - wyjaśnia Władysław Bielasiński, pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych, obronnych i zarządzania kryzysowego.

Czytaj więcej...

Informacja Stowarzyszenia Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich

Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich (SLLGO) zaprasza do wspólnego monitoringu gminnych wydatków na sport. Do obywatelskiego monitoringu może się zgłosić każda pełnoletnia osoba, która zechce przyjrzeć się sprawie we własnej gminie.

Czytaj więcej...

Rolnicy zgłaszajcie szkody do ARiMR!

Śląski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie informuje: ROLNICY ZGŁASZAJCIE SZKODY DO ARiMR SPOWODOWANE SIŁĄ WYŻSZĄ.

Czytaj więcej...

Informacja w sprawie "Wyprawki szkolnej 2012"

Informacja w sprawie dofinansowania zakupu podręczników dla uczniów rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2012/2013 w klasach I-IV szkół podstawowych, I klasach szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Czytaj więcej...

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Facebook

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie

Jubilaci

W kwietniu swoje jubileusze obchodzą:


 93 lata
Anna Wachtarczyk z Mszany
88 lat
Marta Rduch z Mszany
87 lat
Adelajda Matloch z Mszany
85 lat
Anna Szmid z Połomi
84 lata
Alojzy Krzyżok z Mszany
Helena Marek z Mszany
83 lata
Dorota Pawełek z Połomi
Jan Brzezik z Mszany
Agnieszka Andreczko z Połomi
82 lata
Leon Paloc z Mszany
Teresa Szołtysek z Mszany
Maria Musioł z Połomi
81 lat
Anna Smozik z Połomi
Felicja Sosna z Mszany
Rudolf Winkler z Gogołowej
Walter Pawliczek z Połomi
Anna Wita z Połomi
Agnieszka Nowak z Gogołowej
Gertruda Płaczek z Mszany
80 lat
Irena Młotek z Mszany

Z tej okazji wszystkiego, co w życiu najlepsze, dużo zdrowia, radości, pociechy z dzieci i wnuków życzy Jubilatom

Wójt Gminy Mszana
mgr Mirosław Szymanek