A- A A+

Doradca PZDR pomoże rolnikom wypisać wniosek o dopłaty

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego PZDR w Wodzisławiu Śląskim zaprasza wszystkich rolników na konsultacje i pomoc w wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie i wniosków o dopłaty do materiału siewnego.

Czytaj więcej...

Komunikat Agencji Rynku Rolnego

Uwaga rolnicy! Przypominamy! Szkody powstałe w uprawach zbóż w wyniku ujemnych skutków przezimowania w okresie zimowym 2011/2012 są objęte dopłatami w ramach de minimis.

Czytaj więcej...

Za tydzień zebranie wiejskie w Mszanie

W niedzielę, 1 kwietnia, odbędzie się zebranie wiejskie w Mszanie. Początek o godzinie 12.15, w sali Wiejskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji przy ulicy Mickiewicza.

Czytaj więcej...

SMS'owy System Informowania i Ostrzegania

Realizując postanowienia przepisu art. Art. 20 ust.1 pkt 3 ustawy  z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz.U. Nr 89, poz. 590, z późn. zm.), którego wynika, że  „Wójt, burmistrz, prezydent miasta zapewnia na obszarze gminy (miasta) realizację następujących zadań: (…) nadzór nad funkcjonowaniem systemu wykrywania i alarmowania oraz systemu wczesnego ostrzegania ludności(…)”, informuję, że podjąłem współpracę z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej- Państwowy Instytut Badawczy (IMGW PIB), w celu korzystania z systemu teleinformatycznego zawierającego:

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o sesji Rady Gminy

Na podst. art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /tekst jednolity Dz.U.  Nr 142 z 2001 r. poz. 1591 z późniejszymi zmianami/ zwołuję sesję zwyczajną Rady Gminy Mszana w dniu 26 marca  2012 r. o godz. 14.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Mszanie.

Czytaj więcej...

Zawiadomienie o przerwach w dostawie prądu

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24-03-2012 od godz. 08:00 do godz. 16:00 planowana jest przerwa w dopływie energii elektrycznej dla klientów zamieszkałych przy ul. 1-go Maja, Sportowej, Mickiewicza, Turskiej, Styry, Chabrowej, Kopernika w MSZANIE.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy w Biurze Związku Subregionu Zachodniego

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy w Biurze Związku: ASYSTENT KOORDYNATORA PROJEKTU „Ku nowoczesnej administracji samorządowej w jednostkach samorządu terytorialnego z terenu Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej...

Zgłoszenia do udziału w Targach Pracy w Wodzisławiu Śl.

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim zaprasza pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem pracowników w branży budowlanej do udziału w Targach Pracy w dniu 12 kwietnia 2012r w godz. od 10.00 do 12.00 w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., ul. Pszowska 92 ( sala gimnastyczna).

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Powiatowego Urzędu Pracy

Nabór wniosków o przyznanie środków EFS na podjęcie działalności gospodarczej dla bezrobotnych powyżej 50 roku życia i osób niepełnosprawnych. W  związku z realizacją w roku 2012 projektu „Przystanek-praca” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 6.1.3 urząd przeznaczył 180 tys. zł na przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej  dla:

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Ośrodka Pomocy Społecznej

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie z/s w Połomi, informuje, iż w okresie od dnia 7 do dnia 30 marca 2012 roku w siedzibie Ośrodka w Połomi przy ul. Centralnej 93 w pomieszczeniach piwnicy będzie możliwość nabycia darmowej odzieży używanej.

Czytaj więcej...

Zaproszenie do Regionalnego Przeglądu Pieśni "Śląskie Śpiewanie"

Zapraszamy do udziału w XIX Edycji Regionalnego Przeglądu Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im. prof. Adolfa Dygacza, organizowanego przez Związek Górnośląski oraz Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Czytaj więcej...

Zaproszenie do Regionalnego Przeglądu Pieśni "Śląskie Śpiewanie"

Zapraszamy do udziału w XIX Edycji Regionalnego Przeglądu Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im. prof. Adolfa Dygacza, organizowanego przez Związek Górnośląski oraz Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Czytaj więcej...

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Facebook

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie

Jubilaci

W lutym swoje jubileusze obchodzą:

91
Irena Matera z Mszany
89
Elżbieta Rotkegel z Połomi
Elżbieta Cichy z Mszany
88 lat
Zofia Stęchły z Mszany
87 lat
Helena Hejna z Mszany
86 lat
Krystyna Brzezik z Połomi
85 lat
Józef Rduch z Połomi
84 lata
Jadwiga Mitko z Mszany
Aniela Błatoń z Połomi
Gertruda Machnik zMszany
Kazimierz Matejek z Gogołowej
83 lata
Dorota Szulik z Połomi
Anna Andreczko z Połomi
82 lata
Małgorzata Brudny z Mszany
81 lat
Gertruda Bednarczyk z Mszany
Helena Marek z Mszany
Ryta Frysztacka z Połomi
Leon Sobala z Mszany
Helena Buchta z Mszany
Stefania Zywert z Połomi
80 lat
Jan Bura z Mszany
Stanisława Harmus z Mszany
Tomasz Woźnica z Połomi
Aniela Tatarczyk z Mszany

Z tej okazji wszystkiego, co w życiu najlepsze, dużo zdrowia, radości, pociechy z dzieci i wnuków życzy Jubilatom

Wójt Gminy Mszana
mgr Mirosław Szymanek