A- A A+

Ogłoszenie o sesji Rady Gminy

Na podst. art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /tekst jednolity Dz.U. Nr 142 z 2001 r. poz. 1591 z późniejszymi zmianami/ zwołuję sesję zwyczajną Rady Gminy Mszana w dniu  26 września 2011 r. o godz. 14.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Mszanie.

Czytaj więcej...

Rozprawa administracyjna w sprawie DGP

10 października 2011 r. o godzinie 16.00 w Sali Klubowej Wodzisławskiego Centrum Kultury w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Kubsza 17 zostanie przeprowadzona rozprawa administracyjna, otwarta dla społeczeństwa, dotycząca planowanego przedsięwzięcia pn.: "Opracowanie projektu Drogi Głównej Południowej na terenie Wodzisławia Śląskiego, Mszany i sąsiednich gmin - etap I (dokumentacja środowiskowa".

 

 

Awaria telefonów w chorzowskim Planetarium

Dyrekcja Planetarium Śląskiego w Chorzowie informuje, że nie działają telefony ani strona internetowa chorzowskiego obserwatorium. Wszyscy, którzy chcą się umówić na lekcje w Planetarium, proszeni są o kontakt pod specjalnie uruchomionym numerem telefonu +48 532 496 905.

Czytaj więcej...

Programy unijne dla przedsiębiorców

Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przypomina o ostatnich możliwościach uzyskania dotacji na inwestycje. Środków przeznaczonych na rozwój przedsiębiorstw w okresie programowania 2007-2013
jest coraz mniej. Jednostki, które nimi dysponowały przeprowadziły już większość naborów wniosków, gdyż niewykorzystane środki z danego okresu programowania należy zwrócić do budżetu UE. Jest jednak jeszcze kilka szans na dotacje do końca tego roku.

Czytaj więcej...

Mija termin składania wniosków o stypendia szkolne

Przypominamy, że w najbliższy czwartek, 15 września, mija termin składania wniosków o przyznanie stypendium szkolnego. Uprawnieni do niego są uczniowie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.


 

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 351 zł. Wniosek  jest do pobrania w Urzędzie Gminy Mszana, w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej urzędu (Oświata, zakładka "Pomoc materialna").

Spotkanie dla rolników w Połomi

Wodzisławskie Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju organizuje cykl spotkań dla rolników w temacie identyfikacji i rejestracji zwierząt.

Czytaj więcej...

XII edycja konkursu "Sposób na sukces"

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie serdecznie zaprasza osoby fizyczne i prawne, podmioty gospodarcze, związki, stowarzyszenia, organizacje branżowe rolników, organizacje pozarządowe, samorządy gminne i powiatowe  (z miejscowości do 20 tys. mieszkańców) do udziału w XII edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces" na najlepsze działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskich pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na koncert powstańczy


Marszałek województwa śląskiego zaprasza na koncert z okazji 90 rocznicy III Powstania Śląskiego i Światowego Zjazdu Ślązaków. „Nas w powstaniu nie było...”  to widowisko artystyczne poświęcone jednemu z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego regionu. III Powstanie Śląskie zakończyło się dużym sukcesem politycznym – „powrotem Śląska do Macierzy” – dzięki zwycięstwom militarnym oraz działalności Wojciecha Korfantego.

Czytaj więcej...

Nagrody czekają na twórców

Można składać wnioski o przyznanie Nagród Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury w 2011 roku. 15 października br. mija termin składania wniosków o przyznanie Nagród Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Wyróżnienia te przyznawane są w trzech kategoriach:

Czytaj więcej...

Regionalny Konkurs Grantowy 2011

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza "Regionalny Konkurs Grantowy" w ramach Programu "Równać Szanse 2011" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. O dotacje do 7 000 zł na projekty minimum 6-miesięczne, rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 stycznia 2012 r. i trwające nie dłużej niż do 31 lipca 2012 r. mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i gminne biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych, które chcą założyć organizację pozarządową, z terenów wiejskich i miast do 20 000 mieszkańców.

Czytaj więcej...

Konkurs na Krajowych Liderów Innowacji i Rozwoju

Trwa IV edycja konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju - 2011”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Innowacji i Rozwoju. Konkurs realizowany jest nieprzerwanie od 2008 roku. Ideą konkursu jest identyfikowanie oraz promowanie przedsięwzięć i inicjatyw o charakterze innowacyjnym i rozwojowym.

Czytaj więcej...

Podatek gruntowy w przyszłym tygodniu

Urząd Gminy w Mszanie informuje, że podatek gruntowy (III rata) będzie pobierany w dniach od 5 do 15 września 2011 w godzinach:

Czytaj więcej...

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Facebook

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie

Jubilaci

W sierpniu swoje jubileusze obchodzą:


91 lat
Brunon Wita z Połomi
90 lat
Bronisława Kin z Mszany
88 lat
Adela Eliasz z Gogołowej
85 lat
Zygfryd Winkler z Gogołowej
84 lata
Maria Brejza z Mszany
Janina Sonewend z Mszany
83 lata
Rudolf Liśnikowski z Gogołowej
Rozalia Białecka z Połomi
82 lata
Gertruda Maciejonczyk z Połomi
81 lat
Bernard Serwotka z Mszany
Szymon Nabożny z Połomi
Bartłomiej Salamon z Połomi
Urszula Sobala z Mszany
Bernardyna Penkała z Połomi
Sylwester Mołdrzyk z Połomi
Wiktor Rduch z Połomi
Ryszard Pukowiec z Mszany
Jolanta Marcol z Mszany
Leopold Dolnik z Gogołowej
80 lat
Stanisław Beczek z Połomi
Stefania Gładysz z Połomi
Teresa Wita z Połomi

Z tej okazji wszystkiego, co w życiu najlepsze, dużo zdrowia, radości, pociechy z dzieci i wnuków życzy Jubilatom

Wójt Gminy Mszana
mgr Mirosław Szymanek