A- A A+

AKCJA WYSTAWKA 2011

 

Harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Mszana.

 

 

17.09.2011 r. Mszana, ulice: Akacjowa, Krótka, Skrzyszowska, Nowa, Dębowa, Brzozowa, Sosnowa, Wiśniowa, Sportowa, Polna, Zielona.

 

24.09.2011 r. – Gogołowa

 

29.09.2011 r. Połomia

 

Czytaj więcej...

NIP nie dla wszystkich

Z początkiem września ulega zmianie zakres danych identyfikacyjnych podawanych w dokumentach ubezpieczeniowych i płatniczych przekazywanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Płatnicy składek będący osobami fizycznymi, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej i którym nie nadano numeru NIP, nie będą już musieli o niego występować tylko po to, by posługiwać się nim w kontaktach z ZUS.

Czytaj więcej...

Protokół z konsultacji społecznych

Protokół  z dnia 22.06.2011 roku z przeprowadzonej konsultacji  projektu uchwały w sprawie trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania.

Czytaj więcej...

Sesja Rady Gminy

Na podst. art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /tekst jednolity Dz.U. Nr 142 z 2001 r. poz. 1591 z późniejszymi zmianami/ zwołuję sesję zwyczajną Rady Gminy Mszana w dniu 29 sierpnia 2011 r. o godz. 14.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Mszanie.

Czytaj więcej...

Konsultacje społeczne w sprawie trybu i sposobu powoływnia i odwoływania członków zespołu interdyscyplinarnego.

Mija termin składania wniosku na wyprawkę szkolną

Przypominamy, że 26 sierpnia upływa termin składania wniosków na tak zwaną wyprawkę szkolną, czyli dofinansowanie do zakupu podręczników na rok szkolny 2011/2012. Pomoc jest udzielana uczniom rozpoczynającym w tym roku naukę w klasach I-III szkoły podstawowej, w klasach I-III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, w klasie III gimnazjum, w klasie III ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, w klasie III ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych lub w klasie VI ogólnokształcącej szkoły baletowej.

Czytaj więcej...

Informacja dla rolników

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego PZDR w Wodzisławiu Śl. planuje zorganizować w miesiącu wrześniu 2011 r. atestację opryskiwaczy ciągnikowych dla rolników z terenu gminy Mszana.

Czytaj więcej...

Złóż wniosek o zwrot podatku w paliwie

Uwaga rolnicy! Od 1 września w Urzędzie Gminy Mszana przyjmowane będą wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Czytaj więcej...

Informacja Wójta Gminy Mszana

Wójt Gminy Mszana informuje, iż do dnia 31.08.2011 r. transport komunikacji zbiorowej świadczonej przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w sołectwach Gogołowa i Połomia funkcjonować będzie bez zmian. Jednocześni prowadzone są rozmowy nad utrzymaniem komunikacji zbiorowej na linii Wodzisław Śląski – Połomia – Gogołowa – Jastrzębie Zdrój w kolejnych miesiącach.

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Katowicach informuje

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Katowicach informuje o przeprowadzanej na terenie województwa śląskiego akcji szczepienia lisów dziko żyjących w akcji jesień 2011 roku.

Rusza jesienna akcja szczepienia lisów. W okresie pomiędzy 1 września, a 10 września 2011 roku na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja wykładania z samolotów szczepionki dla lisów.

Czytaj więcej...

Informacja

Wójt Gminy Mszana informuje, że zgodnie z art. 21 ust. 1 oraz art. 21 ust. 2 pkt 9 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz.U.08.199.1227 z późn. zm.), w publicznie dostępnym wykazie danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej zamieszczono pod pozycją nr RIOS.000068.2011 dane dotyczące złożenia wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji p.n.: „Przebudowa rurociągu wody dołowej Ø800mm na rurociąg PE 800mm w Mszanie przy ul. 1 Maja”

Czytaj więcej...

Turniej tenisa ziemnego o Puchar Starosty

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim organizuje w dniach 27-28 sierpnia (sobota-niedziela) Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Swój udział można zgłaszać do 24 sierpnia pod nr tel. 32/412 09 62, drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w siedzibie kortów tenisowych „La Mirage” przy ul. 1 Maja 18 w Skrzyszowie u p. Edwarda Kruczka.

Czytaj więcej...

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Facebook

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie

Jubilaci

W sierpniu swoje jubileusze obchodzą:


91 lat
Brunon Wita z Połomi
90 lat
Bronisława Kin z Mszany
88 lat
Adela Eliasz z Gogołowej
85 lat
Zygfryd Winkler z Gogołowej
84 lata
Maria Brejza z Mszany
Janina Sonewend z Mszany
83 lata
Rudolf Liśnikowski z Gogołowej
Rozalia Białecka z Połomi
82 lata
Gertruda Maciejonczyk z Połomi
81 lat
Bernard Serwotka z Mszany
Szymon Nabożny z Połomi
Bartłomiej Salamon z Połomi
Urszula Sobala z Mszany
Bernardyna Penkała z Połomi
Sylwester Mołdrzyk z Połomi
Wiktor Rduch z Połomi
Ryszard Pukowiec z Mszany
Jolanta Marcol z Mszany
Leopold Dolnik z Gogołowej
80 lat
Stanisław Beczek z Połomi
Stefania Gładysz z Połomi
Teresa Wita z Połomi

Z tej okazji wszystkiego, co w życiu najlepsze, dużo zdrowia, radości, pociechy z dzieci i wnuków życzy Jubilatom

Wójt Gminy Mszana
mgr Mirosław Szymanek