A- A A+

Oświata

Oświata w Gminie Mszana to trzy zespoły szkół, po jednym w każdym sołectwie, a także dwa przedszkola gminne.

W Mszanie funkcjonuje Zespół Szkół, w którego skład wchodzą: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Przy szkole działa też oddział przedszkolny „zerówka”.
Budynek, w którym obecnie uczą się dzieci, powstał już w 1938 roku. Wybudowali go własnym kosztem i pracą mieszkańcy wsi. Niestety, nauka w pięknej szkole trwała zaledwie rok, została przerwana 1 września 1939 wybuchem II wojny światowej.
Po sześciu latach z nowego budynku zostały ruiny. Mieszkańcy Mszany (w tym także dzieci) znów jednak wzięli się do pracy i odbudowali szkołę. W latach 50-tych budynek wyglądał już o wiele lepiej. W latach 60-tych w szkole otwarto bibliotekę. Zaś w roku 1995 oddano do użytku salę gimnastyczną z zapleczem i cztery dodatkowe sale lekcyjne.
Obecnie w szkole pracuje 38 nauczycieli i 14 pracowników obsługi. W 21 oddziałach zdobywa wiedzę 354 uczniów. Do ich dyspozycji jest 14 sal, sala gimnastyczna, biblioteka i czytelnia multimedialna, gabinet pedagoga szkolnego, gabinet pomocy przedlekarskiej, kuchnia i świetlica.

 

 

Przedszkole Gminne w Mszanie - mieści się w rozbudowanym obiekcie wielofunkcyjnym przy ul. 1 Maja 81. Znajdują się tutaj cztery oddziały przedszkolne, do których łącznie uczęszcza 100 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Od kilku lat gmina uruchamia także dodatkowy oddział przedszkolny w dawnych salkach katechetycznych przy ul. Mickiewicza 88. Uczęszcza tutaj 25 dzieci.

 

 

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Połomi składa się ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola. Dzień 17 października 1995 roku był wyjątkowy w życiu społeczności szkolnej. Po latach oczekiwania została otwarta nowa, piękna szkoła, której budowa trwała 7 lat. W budynku działa świetnie wyposażona świetlica, biblioteka, pracownie multimedialne, a szkolne uroczystości odbywają się na terenie wewnętrznego amfiteatru. Do Gminnego Przedszkola w Połomi uczęszcza ponad 80 dzieci.

 

 

 

Na Zespół Szkół w Gogołowej składa się Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące. Placówka mieści się w nowoczesnym, dobrze wyposażonym budynku, wybudowanym zaledwie przed 13 laty.

Szkoła w Gogołowej istniała co najmniej od 1901 roku, a prawdopodobnie już kilkanaście lat wcześniej. Znajdowała się na tym samym terenie, co obecnie, tylko bliżej głównej drogi – ulicy Wiejskiej. Nowy budynek oddano do użytku w 1998 roku. Początkowo mieściła się tu Szkoła Podstawowa. Od roku 2002 dzieci z podstawówki chodzą do szkoły w Połomi, a w Gogołowej utworzono Zespół Szkół dla starszych uczniów. Szkołą szczyci się obchodzonymi co roku Dniami Języków Obcych, Dniami Profilaktyki, Dniem Sportu, a także tradycyjnymi akcjami charytatywnymi na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

 


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Facebook

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie

Jubilaci

W lipcu swoje jubileusze obchodzą:


98 lat
Emilia Smyczyk z Połomi
91 lat
Jerzy Wita z Gogołowej
Otylia Polok z Połomi
89 lat
Kunegunda Rduch z Mszany
Józef Piechota z Gogołowej
88 lat
Irena Posz z Mszany
86 lat
Anna Wita z Gogołowej
Maria Marcisz z Połomi
85 lat
Alfred Rduch z Połomi
Marta Sobik z Połomi
84 lata
Aniela Stajer z Połomi
Rozalia Pawlas z Mszany
Maria Wala z Połomi
83 lata
Ulrych Woryna z Połomi
Anna Salamon z Połomi
Anna Andrzejewska z Mszany
Aniela Klimek z Połomi
82 lata
Magdalena Knura z Połomi
81 lat
Leon Sitek z Mszany
Stanisława Tront z Mszany
Anna Macionczyk z Gogołowej
Helena Wawrosz z Mszany
Józef Wawrosz z Mszany
Jadwiga Sitek z Mszany
80 lat
Róża Hojka z Mszany
Małgorzata Mizia z Mszany
Matylda Musiolik z Gogołowej

 

Z tej okazji wszystkiego, co w życiu najlepsze, dużo zdrowia, radości, pociechy z dzieci i wnuków życzy Jubilatom

Wójt Gminy Mszana
mgr Mirosław Szymanek