A- A A+
Projekty unijne

Aktualności

Przygotuj spot „Ochrona środowiska – naszą wspólną aspiracją”. Konkurs LGD Morawskie Wrota

Na czarnym tle pomarańczowe napisy: KONKURS LGD MORAWSKIE WROTA ZAPRSZA DZIECI I MŁODZIEŻ W WIEKU OD 10 DO 15 LAT Z GMIN: GORZYCE,GODÓW,KRZYŻANOWICE,MSZANA, MARKLOWICE,LUBOMIA  DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE O TEMATYCE PROEKOLOGICZNEJ. CZAS TRWANIA- od 2 min do 4 min. TERMIN NADSYŁANIA PRAC: do 10.06.2021do godz. 15.00  Konkurs odbywa się w ramach projektu współpracy międzynarodowej OCHRONA ŚRODOWISKA NASZĄ WSPÓLNĄ ASPIRACJĄ- EPOCA. Regulamin wraz z załącznikami i kartą zgłoszeniową jest dostępny na stronie w stronie www.morawskie-wrota.pl w zakładce EPOCA. „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Morawskie Wrota” zaprasza do udziału w konkursie pod nazwą „Ochrona środowiska – naszą wspólną aspiracją” - „Environmental protection - our common aspiration”.

Czytaj więcej...

4 maja, we wspomnienie św. Floriana, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka

czarno-żółte tło z płomieniami ognia, na tym tle dwie czarne sylwetki strażaków w bojowych strojach, jeden gasi ogień

Wszystkim strażakom serdeczne podziękowania za Waszą ofiarną służbę, życzenia zdrowia, pomyślności oraz opieki św. Floriana, składają Wójt Gminy Mszana Mirosław Szymanek i Przewodniczący Rady Gminy Marek Liśnikowski.

Czytaj więcej...

3 maja przedstawiciele władz Gminy złożyli kwiaty pod pomnikiem Odzyskania Niepodległości

Skwer za budynkiem urzędu gminy w mszanie. Na granitowym cokole pomnik z metalowych listewek w kształcie konturów mapy Polski. Przed pomnikiem trzy osoby - wójt Mszany, przewodniczący Rady Gminy i radny składają wiązankę biało-czerwonych kwiatów

Wczoraj, 3 maja, przypadała 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej...

Informacja o rejestracji na szczepienia do Punktu Szczepień Powszechnych w Szpitalu w Rydułtowach

Kobieca twarz w maseczce i ręka ze strzykawką

Od dnia 30 kwietnia br. rozpoczęła się rejestracja na szczepienia do Punktu Szczepień Powszechnych, zorganizowanego przez Powiat Wodzisławski przy pomocy PPZOZ w budynku Szpitala w Rydułtowach.

Czytaj więcej...

Wywieś flagę na Święto Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Flagi Polski i Gminy Mszana

2 maja przypada Święto Flagi, dzień później Święto Narodowe w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (1791 r.).

Czytaj więcej...

Zakończył się remont zabytkowej kapliczki w Gogołowej. Wróciły też do niej odnowione rzeźby

Grupa kilku osób stoi przed kapliczką. Obiekt jest biały, ze spiczastym dachem, zakończonym krzyżem. Obok rosną drzewa i przebiega droga

Dziś dokonano odbioru prac remontowych XIX-wiecznej kapliczki pw. św. Jana Nepomucena w Gogołowej.

Czytaj więcej...

Klaudia Mitko z Mszany została mistrzynią Europy w grapplingu

Zawodniczka Klaudia Mitko w biało-czerwonym dresie stoi trzymając w ręce złoty medal

Klaudia Mitko z Msznay, o której pisaliśmy niedawno w kontekście wręczenia Nagrody Wójta Gminy Mszana za osiągnięte wyniki sportowe, została wczoraj mistrzynią Europy w grapplingu.

Czytaj więcej...

W maju upływa termin płatności II raty podatku i opłaty od posiadania psa

Wejście do budynku Urzędu Gminy w Mszanie

W maju przypada termin płatności II raty podatku od nieruchomości i rolnego.

Czytaj więcej...

Zbieraj nakrętki z Gminą Mszana na szczytny cel

Na trawiastym skwerze stoi niebieski metalowy ażurowy pojemnik w kształcie serca. Wypełniony kolorowymi plastikowymi nakrętkami

Na terenie gminy Mszana zostały w każdym sołectwie zabudowane metalowe pojemniki w kształcie serca na plastikowe nakrętki jako materiał wtórny, wykorzystywany w akcjach o charakterze charytatywnym.

Czytaj więcej...

Informacja o wywieszeniu wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym

Na mapie obszaru Gogołowa zaznaczone dwa żółte fragmenty działek, których dotyczy ogłoszenie

Wójt Gminy Mszana działając na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1990) informuje, że na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy w Mszanie oraz na stronie internetowej www.mszana.ug.gov.pl w zakładce „GOSPODARKA/NIERUCHOMOŚCI/WYKAZ NIERUCHOMOŚCI” od dnia 27.04.2021 r. na okres 21 dni wywieszony zostaje wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym na rzecz wnioskodawcy w celu poprawy warunków zagospodarowania nieruchomości przyległej: działki nr 788 o powierzchni 0,0291 ha i 806/2 o powierzchni 0,0602 ha , dla których prowadzona jest księga wieczysta nr GL1W/00068532/3 położone w Gogołowej.

Czytaj więcej...

Nabór uzupełniający na zajęcia sportowe z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjną

ZDROWO I SPORTOWO W MORAWSKICH WROTACH OGŁASZAMY REKRUTACJĘ UZUPEŁNIAJĄCĄ ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW NA ZAJECIA SPORTOWE Z ELEMENTAMI GIMNASTYKI KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNEJ NA PŁYWALNI „NAUTICA” W GORZYCACH Zajęcia skierowane są do uczniów klas 1-8 Szkół Podstawowych z terenu Gmin: Gorzyce, Godów, Krzyżanowice, Lubomia, Marklowice, Mszana Prowadzący – wykwalifikowana kadra instruktorsko-trenerska zgłoszenia DO DNIA 30.04.2021 regulamin i deklaracja udziału są do pobrania: www.morawskie-wrota.pl/aktualności www.nautica-gorzyce.pl

Nabór uzupełniający na zajęcia sportowe z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjną organizowane przez Lokalną Grupę Działania Morawskie Wrota

Czytaj więcej...

Darmowe maseczki dla mieszkańców Gminy Mszana z Agencji Rezerw Strategicznych

Dwa kartonowe pudła. Na jednym ułożone biało-niebieskie pudełka z napisem Maseczki chirurgiczne trójwarstwowe


Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach przekazał z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych maseczki medyczne dla mieszkańców Gminy Mszana. Każdy zainteresowany mieszkaniec gminy począwszy od 5 roku życia może otrzymać 1 maseczkę.

Czytaj więcej...

Sołtys Połomi Magdalena Herman nominowana w plebiscycie "Osobowość Roku 2020"

Sołtys Połomi Magdalena Herman stoi w pokoju, na tle drzwi. Na twarzy mam maseczkę, w ręku trzyma kilka innych maseczek, które uszyła

Magdalena Herman, sołtys Połomi, znalazła się wśród nominowanych do ogólnopolskiego plebiscytu "Osobowość Roku 2020" w kategorii "Samorządność i społeczność lokalna".

Czytaj więcej...

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie