A- A A+
Projekty unijne

Rada powołała nowego skarbnika

Po tym jak zastępcą wójta gminy Mszana został Błażej Tatarczyk, a stanowisko sekretarza objęła Joanna Szymańska, Rada Gminy Mszana, na wniosek wójta powołała na funkcję skarbnika p. Małgorzatę Gąsior.

 


Wczoraj podczas sesji, radni przegłosowali uchwały o odwołaniu dotychczasowego skarbnika
i powołaniu nowego.

- Janina Zając nabyła już prawa emerytalne. Chciała zakończyć swoją pracę w urzędzie, stąd zmiany – tłumaczył wójt Mirosław Szymanek. - Chciałbym oczywiście podziękować skarbnik za jej rzetelną, wieloletnią pracę i poświęcenie.


Janina Zając w urzędzie gminy Mszana przepracowała 37 lat. Wcześniej 6 lat pracowała w Banku Spółdzielczym.

- Dziś po raz ostatni przekraczam progi urzędu i chciałoby się powiedzieć: jak szybko mijają chwile. Przepracowałam tu wiele lat a patrząc po ludzku trwało to jak jedna chwila. Zmieniały się ustroje polityczne, był przełom wieku a finanse publiczne wciąż stanowiły znaczną cześć mojego życia. Matematyka, jako królowa nauk, a za nią i finanse pozostały niezmienne. Nie sposób wymienić z imienia moich współpracowników, którym dziękuję za lata pracy. Życzę dużo sukcesów wszystkim. Praca z państwem była dla mnie zaszczytem i sprawiała mi przyjemność. Jak się pracę kocha i lubi to mijającego czasu się nie czuje – powiedziała odwołana skarbnik Janina Zając.


Władzom gminy życzyła, by w uchwale budżetowej nie pojawiał się zapis „planowany deficyt” a  dochody umożliwiały realizację planów.

- Mojej zastępczyni życzę zaś dużo sukcesów i pozytywnych opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej – powiedziała na koniec Janina Zając.

Na emeryturze zajmie się domem i ogrodem. Już planuje podróże.


Nowym skarbnikiem gminy Mszana została Małgorzata Gąsior. W roku 2000 ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Prawa i Administracji a w roku 2002 studia magisterskie na Akademii Ekonomicznej w Katowicach na Wydziale Ekonomii.

Pracę zawodową rozpoczęła w 1991r. w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół z siedzibą w Mszanie na stanowisku referenta ds. płac. Dwa lata późnej została służbowo przeniesiona do Rejonowego Zespołu Placówek Oświatowych w Wodzisławiu Śląskim do działu finansowo-księgowego. W 1996 roku została zatrudniona w Urzędzie Gminy w Mszanie na stanowisku inspektora ds. finansowych oświaty. Przez 10 lat prowadziła gospodarkę finansowo-księgową szkół, w tym również zadania związane z płacami i ubezpieczeniami społecznymi pracowników jednostek oświatowych.

Obecnie pracowała jako inspektor ds. finansowych, gdzie prowadziła m.in. gospodarkę finansową gminnego przedszkola w Mszanie. Jednocześnie wchodziła w skład zespołu prowadzącego kontrolę i analizę finansową jednostek organizacyjnych gminy.

- Pełniąc powyższe funkcje Małgorzata Gąsior nabyła potrzebne umiejętności i posiadła doświadczenie do pracy na stanowisku skarbnika – argumentował wójt Mirosław Szymanek. - Ponadto Małgorzata Gąsior jest osobą, którą cechuje sumienność, pewność w działaniu, optymizm, zdolność organizacji pracy oraz umiejętność pracy w zespole.


Rada gminy była jednomyślna podczas głosowania.

- Dziękuję wszystkim radnym, wójtowi za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Zrobię wszystko, by nie zaprzepaścić tego kredytu zaufania. Funkcja jest odpowiedzialna, ale jestem pełna energii. Interesuje mnie pozyskiwanie alternatywnych źródeł przy oszczędnym gospodarowaniu – powiedziała Małgorzata Gąsior.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie