A- A A+

Nowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i harmonogram

Od 1 stycznia 2018 r. wzrosła opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wynosi ona 12 zł od osoby/miesiąc, jeśli segregujemy odpady, natomiast, jeśli mieszkaniec deklaruje, że nie segreguje odpadów, stawka wynosi 20 zł od osoby/miesiąc.

 

Odbieraniem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych z terenu naszej gminy zajmuje się firma EKO-GLOB - Janusz Kuczaty. Biuro: ul. Raciborska 37, 44-362 Bełsznica. Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.tel. 32 451-20-15. Harmonogram wywozu odpadów komunalnych znajduje się w załączeniu poniżej.

Zgodnie z art.6m ust.2a ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każdy właściciel nieruchomości otrzyma zawiadomienia o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczonej, jako iloczyn nowej stawki opłaty i danych podanych w deklaracji. W takim przypadku właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do złożenia nowej deklaracji i uiszcza opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości podanej w zawiadomieniu.

Zawiadomienia będą wysyłane na przełomie miesiąca stycznia i lutego 2018 r.

 

 


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie