A- A A+

„Przyjdź, ratuj razem z nami zdrowie i życie…” Akcja krwiodawcza przy OSP w Mszanie

W najbliższy piątek 20 kwietnia na parkingu przed budynkiem OSP w Mszanie odbędzie się 20 jubileuszowa akcja krwiodawcza. Już od kilku lat zarząd OSP w Mszanie przy wsparciu Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy KWK „Anna” w Pszowie z powodzeniem organizuje akcje na terenie naszej gminy. Z roku na rok przybywa nowych dawców.  
 
Zachęcamy więc zdrowe osoby, od 18 do 65 roku życia (nowi dawcy do 60 lat). Krwiodawca może uzyskać bezpłatne wyniki badań laboratoryjnych. W zamian otrzymuje również: posiłek regeneracyjny po oddaniu krwi lub jej składników o wartości kalorycznej 4.500 kcal (tj.: 8 czekolad, 1 wafelek, 1 sok), zwolnienie z pracy w dniu, w którym oddaje się krew, obowiązuje ulga podatkowa z tytułu darowizn przekazanych na cele krwiodawstwa jak również zwrot kosztów dojazdu do najbliższego punktu poboru krwi. Istnieje możliwość otrzymania karty identyfikacyjnej grupy krwi – KrewKarta.
 
Przychodząc oddać krew należy posiadać przy sobie dowód osobisty i być po lekkostrawnym, ubogim w tłuszcze posiłku. Przed oddaniem krwi należy pić więcej płynów, najlepiej słodkich. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie