A- A A+

Spłonęła "Tatarska Jurta" w Kruszynianach w zaprzyjaźnionej Gminie Krynki

Z przykrością informujemy, że w nocy z poniedziałku na wtorek spłonęła Tatarska Jurta rodziny Bogdanowiczów w Kruszynianach - przepiękne miejsce prowadzone przez wspaniałą rodzinę, zaprzyjaźnioną od lat z Gminą Mszana.

Jurta była nie tylko ich domem, ale również miejscem pracy, w którym przyjmowali swoich gości pysznym tarskim jedzeniem - zawsze ciepło, serdecznie i z uśmiechem. Wielu z nas miało tę przyjemność gościć w ich progach. Kilkukrotnie Dżenneta i Mirosław Bogdanowiczowie gościli również w naszej gminie, m.in. podczas Zjazdu Tatarczyków, na biesiadzie „Mszańskie Smaki Jesieni”, na Bożonarodzeniowym Festiwalu Choinki. Mieliśmy okazję poznać chociaż namiastkę ich kultury, smaku potraw tatarskich i zaznać ich ogromnej życzliwości. 

-  Dzisiaj stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Zaczynają od nowa! Jurta Tatarska była ich życiem i wielką pasją. Spłonęło wszystko co mieli: dom, rzeczy osobiste, praca. Dziękują Bogu, że wszyscy żyją! Dajmy im znak, że jesteśmy z nimi w tych trudnych chwilach – mówi Joanna Szymańska, sekretarz gminy.

Trwa zbiórka na rzecz pogorzelców uruchomiona przez przyjaciela rodziny na portalu internetowym: tutaj

Wpłat można dokonać też na rachunek Regionalnego Centrum Kultury Tatarów Polskich ASMAN81 1020 1332 0000 1102 0614 3541. W tytule wpłaty proszę zaznaczyć "Odbudujmy Tatarską Jurtę"Potrzebna jest każda, nawet najmniejsza pomoc! Wszystkich chętnych mieszkańców, którzy chcą przekazać rodzinie pomoc rzeczową proszeni są o kontakt z Urzędem Gminy w Mszanie, tel. 0324759740, kom. 888305710  

Więcej informacji na temat zdarzenia:

tutaj

tutaj

tutaj


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie