A- A A+

Gmina otrzymała dofinansowanie w ramach Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych

Gmina Mszana otrzymała dofinansowanie w wysokości 60.000 zł, w ramach Konkursu Przedsięwzięć inicjatyw lokalnych na realizację przez gminy zadań istotnych dla sołectw województwa śląskiego, na wykonanie remontu konserwatorskiego jednego z najcenniejszych zabytków w Gminie Mszana, jakim jest Zespół Figuralny w Połomi.

 

W skład Zespołu Figuralnego wchodzą: krzyż "Męki Pańskiej" z 1853 r., figura świętego Nepomucena z 1876 r. oraz figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem z 1878 r. Zabytek ten jest położony w centrum miejscowości i stanowi ważny element tożsamości mieszkańców sołectwa Połomia a także jest atrakcyjnym obiektem turystycznym, zwłaszcza na pograniczu Polsko-Czeskim.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się odremontowany budynek Starej Plebanii z 1811 roku oraz budynek Starej Szkoły z 1878 roku. Zadanie objęte wnioskiem zakłada przeprowadzenie pełnej konserwacji technicznej i estetycznej obiektu, wraz z rekonstrukcją zniszczonych elementów. Realizacja zadania przyczyni się do poniesienia estetyki centrum miejscowości a także będzie elementem rozwoju turystyki w Gminie Mszana. 


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Facebook

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie