A- A A+

"Jak nie czytam, jak czytam" - III ogólnopolska akcja czytelnicza

III edycja ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam" odbyła się w piątek, 8 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. Św. Kazimierza w Mszanie oraz w Zespole Szkół w Gogołowej.

 

Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli. Rankingi czytelnicze biją bowiem na alarm – Polacy czytają coraz mniej! Z badań Biblioteki Narodowej wynika, że  w ubiegłym roku, aż 62% dorosłych Polaków nie przeczytało ani jednej książki!

W Mszanie akcję zorganizowały wspólnie Gminna Biblioteka Publiczna i Biblioteka Szkolna mszańskiej szkoły. Na terenie nowego boiska zebrali sie wspólnie: dyrekcja, uczniowie i nauczyciele. Do akcji zgłosiło się 124 uczniów i 10 nauczycieli. Uczniowie przynieśli książki i własnoręcznie wykonane plakaty i chorągiewki, promujące czytelnictwo. 

Uczniowie Zespołu Szkół w Gogołowej spotkali się na sali gimnastycznej. Każdy z nich przyniósł swoją książkę, usiadł wygodnie, następnie oddali się czytaniu. Można było również zrobić sobie zdjęcie/selfie z aktualnie czytaną książką i wygrać „coś do czytania”. W akcji uczestniczyli również nauczyciele szkoły. Edycję ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania, zorganizował miesięcznik "Biblioteka w Szkole".

 

  • jak_nie_czytam_jak_czytam_01
  • jak_nie_czytam_jak_czytam_02
  • jak_nie_czytam_jak_czytam_03

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie