A- A A+

Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie zorganizowała Noc Bibliotek

W sobotę 9 czerwca 2018 r. miało miejsce IV wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, w 100-lecie Niepodległej pod hasłem „RzeczpospoCzyta”.

Wydarzenie objęło w sumie 1.873 biblioteki w całej Polsce! Mszańska biblioteka na Nocy Bibliotek gościła pierwszaki z tutejszej podstawówki. Noc rozpoczęła się o godz. 18:00. Dzieci obejrzały najpierw film przygodowy „Tarapaty”, w którym dwójka przyjaciół próbuje odnaleźć ukryty skarb. Potem pierwszaki zmieniły się w detektywów. Musiały np. znaleźć na mapie wskazane miejsce i rozwiązać krzyżówkę, związaną tematycznie z obejrzanym filmem.


Następnie wysłuchały „Legendy o warszawskiej syrence” oraz o bazyliszku i musiały stworzyć własną wizję tego groźnego potwora, zabijającego wzrokiem. Kulminacyjnym momentem nocy w bibliotece były podchody, w trakcie których dzieci rozwiązywały quiz ze znajomości legend, śpiewały hymn Polski, bawiły się w głuchy telefon i próbowały swoich sił w łamańcach językowych. Na koniec uczestnicy puścili wspólnie światełko do nieba i o godz. 22:00 rozeszli się do domów.


Do obejrzenia fotorelacji zapraszamy na Facebooka Gminnej Biblioteki Publicznej w Mszanie.

  • noc_w_bibliotece_00
  • noc_w_bibliotece_01
  • noc_w_bibliotece_02
  • noc_w_bibliotece_03

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie