A- A A+

30 czerwca upływa termin składania wniosków o Nagrodę w dziedzinie kultury za 2017 rok

Przypominamy, że do 30 czerwca br. można składać wnioski za osiągnięcia w dziedzinie kultury i twórczości artystycznej, uzyskane w 2017 roku.


7 marca 2018 r. Rada Gminy Mszana podjęła uchwałę ustanawiającą nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.


Nagrody w dziedzinie kultury mogą być przyznawane osobom fizycznym lub prawnym, a także innym podmiotom na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu, w danym roku kalendarzowym. W celu wyróżnienia, uhonorowania oraz wyrażenia uznania dla osób i podmiotów w sposób szczególny przyczyniających się do tworzenia, upowszechniania, rozwoju i promocji kultury ustanowiono cztery kategorie nagród:

1) Nagrodę Artystyczną Gminy Mszana (za wybitne dokonania w szczególności w takich dziedzinach sztuki jak: teatr, taniec, muzyka, literatura, film, fotografia, sztuka plastyczne, sztuki audiowizualne);

2) Nagrodę Gminy Mszana za Upowszechnianie Kultury (przyznawana jest animatorom i menedżerom kultury będącym osobami fizycznymi, prawnymi lub innymi podmiotami, w tym także grupami nieformalnymi za znaczące osiągnięcia w zakresie upowszechniania kultury, w szczególności w zakresie: animacji i organizacji wydarzeń kulturalnych, edukacji kulturalnej i artystycznej, wspomagania artystycznej twórczości amatorskiej, popularyzacji różnorodnych dziedzin kultury i sztuki);

3) Nagrodę Gminy Mszana za Całokształt Działalności (może otrzymać osoba, której działalność w dziedzinie twórczości artystycznej lub w zakresie upowszechnia kultury w znaczący sposób wiąże się z Gminą Mszana lub sprawia, że Gmina Mszana jest rozpoznawalna w kraju lub za granicą);

4) Nagrodę Okolicznościową Gminy Mszana (mogą być przyznawane osobom fizycznym lub prawnym, a także innym podmiotom, w tym także grupom nieformalnym na podstawie oceny działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu, za dokonania w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury albo z okazji jubileuszy działalności twórczej, artystycznej lub jubileuszu działalności w zakresie upowszechniania kultury).

Wójt może przyznawać nagrody z inicjatywy własnej lub na wniosek: osoby fizycznej, kierownika jednostki organizacyjnej Gminy Mszana, organizacji pozarządowych, związków lub stowarzyszeń zawodowych, twórczych i społeczno-kulturalnych.

Nagroda może być przyznana przez wójta Gminy Mszana po zasięgnięciu opinii komisji do spraw przyznawania nagród.
Nagrody mogą być indywidualne i zbiorowe.


Uchwała, Regulamin oraz wzór wniosku jest dostępny w zakładce KULTURA tutaj


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie