A- A A+

Ranking "Wspólnoty": Mszana najzamożniejszą gminą w powiecie wodzisławskim

Gmina Mszana znalazła się najwyżej (na 96 pozycji) spośród wszystkich gmin powiatu wodzisławskiego w tzw. rankingu zamożności, publikowanym co roku przez czasopismo samorządu terytorialnego "Wspólnota".

Przypomnijmy, że rok wcześniej w tym samym zestawieniu Mszana zajmowała 652 miejsce, a dwa lata temu, kiedy pod uwagę brane były dochody za 2015 rok, nasza gmina po feralnych zwrotach podatku zajmowała ostatnie, 1563 miejsce.


- W ciągu 2 lat udało nam się obronną ręką wyjść z bardzo złej sytuacji, w której znaleźliśmy się nie z własnej winy. To pokazuje, że obrana przez nas polityka rozwoju gminy poprzez z jednej strony oszczędności i trzymanie budżetu w ryzach, z drugiej realizację najpierw tych zadań, na które uda się pozyskać środki zewnętrzne, przynosi dobre rezultaty - komentuje wójt gminy, Mirosław Szymanek.


W 2017 roku, bo tego okresu dotyczy zestawienie, dochód gminy w przeliczeniu na 1 mieszkańca wyniósł 3866,12 zł. Dało to Mszanie 1 pierwsze miejsce wśród gmin wiejskich w powiecie i było ogromnym skokiem w porównaniu do dwóch poprzednich lat. W najnowszym zestawieniu wyprzedziliśmy m.in. gminę Marklowice, która zajęła 104 miejsce. Gmina Lubomia zajęła 591 miejsce w rankingu, Godów - 862, a Gorzyce - 1185. Dochód na mieszkańca w Gminie Mszana jest też wyższy niż w miastach powiatu, tj. Radlin, Wodzisław Śl., Rydułtowy i Pszów.

 


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie