A- A A+

Kolejny wypadek na skrzyżowaniu w Połomi. Władze gminy interweniują w ZDW

Do kolejnego wypadku drogowego doszło dzisiaj, ok. godz. 10.00 na skrzyżowaniu ulic Wolności, Centralnej i Podgórnej w Połomi.

Osobowe bmw zderzyło się z ciężarówką, prawdopodobnie nie zatrzymując się przed znakiem STOP przy wjeździe na skrzyżowanie od ulicy Podgórnej. Jedna osoba została ranna. Droga była zablokowana przez kilkadziesiąt minut.


- W sprawie oznakowania tego skrzyżowania interweniujemy od dawna u zarządcy drogi wojewódzkiej. W ciągu ostatniego miesiąca doszło tu bodajże do sześciu zdarzeń. Po wypadku, który miał miejsce na początku lipca wysłaliśmy pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach z prośbą o przeanalizowanie możliwości wprowadzenia innego oznakowania, które bardziej zabezpieczy ruch w tym miejscu. Otrzymujemy sygnały, że znak STOP przy Podgórnej jest mało widoczny - mówi z-ca wójta Gminy Mszana, Błażej Tatarczyk.


Jutro wójt gminy i jego z-ca jadą na spotkanie do Zarządu Dróg Wojewódzkich, na którym zostanie poruszony temat skrzyżowania.
- Z informacji telefonicznej, jaką mi przekazano wiem, że jest brana pod uwagę zmiana organizacji ruchu, ale wymaga ona wielu uzgodnień, a więc będzie mogła zostać wprowadzona dopiero na wiosnę - dodaje z-ca wójta.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie