A- A A+

Dodatkowy znak i poprawa widoczności przy wyjeździe z ulicy Podgórnej w Połomi

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim wyciął krzewy w pasie drogowym ul. Podgórnej w Połomi, przy newralgicznym skrzyżowaniu, na którym w ostatnim czasie doszło do kilku poważnych wypadków.

150 metrów przed skrzyżowaniem na Podgórnej pojawił się także fluorescencyjny znak informujący o odległości do miejsca zmiany pierwszeństwa ruchu.

W sprawie poprawy bezpieczeństwa i widoczności na skrzyżowaniu ul. Wolności z Podgórną u zarządców dróg interweniowali: w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach wójt Mirosław Szymanek i z-ca wójta Błażej Tatarczyk, a w Powiatowym Zarządzie Dróg oraz w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego radny powiatowy Mirosław Andreczko.


3 sierpnia na ul. Podgórnej odbyło się spotkanie z przedstawicielami PZD i Starostwa Powiatowego. Natomiast 6 sierpnia br. władze gminy w sprawie skrzyżowania po raz kolejny interweniowały w Katowicach. Zostały poczynione następujące ustalenia: wydział regulacji ruchu ZDW wykona docelową organizację ruchu dla tego skrzyżowania. O tym, jakie zastosować na nim rozwiązanie (sygnalizacja świetlna, rondo, zmiana nachylenia spadków), rozstrzygnie opinia projektanta. Przygotowana dokumentacja będzie musiała zostać zatwierdzona przez władze województwa. Procedury potrwają do początku przyszłego roku, zmiany mogą zostać wprowadzone wiosną.


Na spotkaniu w Katowicach wójt i z-ca wójta Gminy Mszana usłyszeli też zapewnienie, że w najbliższym czasie zostaną wprowadzone oczekiwane przez mieszkańców Połomi zmiany organizacji ruchu dla odcinka ul. Wolności od skrzyżowania z ul. Szkolną w kierunku Świerklan. Będzie wprowadzone dodatkowe ograniczenie prędkości, pojawią się znaki "uwaga pieszy" i "brak pobocza", zostanie także wprowadzony zakaz wyprzedzania.

 

  • podgorna_00
  • podgorna_01
  • podgorna_02

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie