A- A A+

Spotkanie wójta z rodzicami uczniów SP w Mszanie w sprawie remontu szkoły

Wczoraj odbyło się spotkanie informacyjne Wójta Gminy z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Mszanie w sprawie planowanego remontu obiektu.

Zakres planowanych prac jest tak szeroki, iż nie ma możliwości przeprowadzenia go w okresie wakacyjnym. Zakończenie remontu przewidywane jest na wrzesień/październik 2019 r. Prace remontowe prowadzone będą w trakcie roku szkolnego, w związku z czym spowodują pewne utrudnienia w funkcjonowaniu szkoły.


Właśnie dlatego rodzice mają się opowiedzieć, czy są za, czy przeciw inwestycji.
- Nie ukrywam, że tak duży remont będzie się wiązał z koniecznością zmiany planu lekcji i możliwością późniejszego kończenia zajęć oraz z hałasem, jednak zgodnie z warunkami przetargu roboty wyburzeniowe i rozbiórkowe generujące zwiększony poziom hałasu prowadzone będą w godzinach, w których nie są prowadzone zajęcia lekcyjne. Gmina i wykonawca będą starali się, aby utrudnienia były jak najmniejsze i aby nie zagrażały bezpieczeństwu dzieci uczęszczających do szkoły - wyjaśniał rodzicom wójt Mirosław Szymanek.


Wśród rodziców rozprowadzono ankietę, w której mają zadeklarować, czy chcą remontu oraz wpisać ewentualne uwagi i propozycje. Ankiety są również dostępne w sekretariacie szkoły i w Urzędzie Gminy. Należy je wypełnić i zwrócić do połowy września. Ankieta przygotowana została celem uzyskania opinii rodziców dzieci uczęszczających do szkoły przed ogłoszeniem przetargu nieograniczonego, który ma wyłonić wykonawcę kompleksowej modernizacji.


Szkoła Podstawowa im. św. Kazimierza w Mszanie mieści się w dwóch budynkach. Główny budynek pochodzi z lat przedwojennych (1938 r.). W 1995 roku została dobudowana nowa część – sala gimnastyczna oraz kilka sal lekcyjnych. Mając na uwadze fakt, że budynek szkoły nie przeszedł do tej pory gruntownego remontu, Gmina starała się pozyskać środki zewnętrzne na realizację kompleksowego remontu tej placówki. W maju 2017 r. złożono wniosek o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 pod nazwą „Termomodernizacja wraz z ograniczeniem zużycia energii i niskiej emisji w budynku Zespołu Szkół w Mszanie”. Wniosek znalazł się na liście do realizacji w maju 2018 r. Podpisanie umowy nastąpiło 21 sierpnia 2018 r. Całkowity (planowany) koszt projektu to 3.140.856,34 zł, dofinansowanie – 1.137.930,66 zł.


W ramach zadania planowana jest termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej, w szczególności: ocieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie stropów i dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w całym obiekcie, wykonanie robót instalacyjnych, sanitarnych; modernizacja kotłowni gazowej; wykonanie instalacji c.o.; wykonanie wentylacji mechanicznej; modernizacja instalacji elektrycznej; roboty demontaż. oraz instalacyjne hydrauliczne; prace wykończeniowe budynku (wykonanie nowych posadzek, wymiana płytek, remont ubikacji; wymiana wykładzin w salach lekcyjnych, uzupełnienie tynków oraz malowanie wszystkich pomieszczeń).


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie