A- A A+
Projekty unijne

11 listopada odsłonięcie pomnika z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w niedzielę, 11 listopada, w Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie nastąpi odsłonięcie pomnika "100 lat Niepodległości".

Na uroczystość zaprasza Wójt Gminy Mszana. Początek o godz. 11.45, natomiast w samo południe, w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” zostanie wspólnie odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego.

- Wśród wielu lokalnych uroczystości związanych ze świętowaniem 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę nasza jest wyjątkowa. Chyba jako jedna z nielicznych gmin na Śląsku albo i w Polsce uczcimy rocznicę własnym pomnikiem. Jego wykonanie będzie kosztować nie więcej niż 20 tysięcy złotych, chodzi raczej o symbol niż przepych. W ten sposób chcemy uczcić tak ważny jubileusz i jednocześnie stworzyć miejsce, gdzie także w przyszłości można będzie organizować obchody różnych świąt i rocznic państwowych, bo do tej pory takiego miejsca u nas nie było – mówi wójt Mirosław Szymanek i serdecznie zaprasza na uroczystość.

Spot akcji "Niepodległa do hymnu"

Słowa hymnu w załączniku

 

Załączniki:
Pobierz plik (hymn_grafika.pdf)Mazurek Dąbrowskiego[ ]502 kB

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie