A- A A+

Przed Barbórką ZUS zaprasza na konsultacje telefoniczne dla górników


Rybnicki Oddział ZUS uruchamia specjalny dyżur telefoniczny dla górników i ich rodzin. Na pytania dotyczące uprawnień do emerytury górniczej, pracy równorzędnej, okresów zaliczanych do pracy górniczej oraz wiele innych w tym zakresie będzie można uzyskać odpowiedź telefonicznie już 19 listopada, w godz. od 9.00 do 13.00, pod nr tel. 502 009 172.

 

Obecnie trwają dyżury eksperckie ZUS w kopalniach należących do Polskiej Grupy Górniczej. W sumie do końca listopada odbędzie się 14 spotkań, w tym aż siedem na terenie działalności rybnickiego Oddziału. Pierwsze konsultacje odbyły się m.in. w Chwałowicach. Zakres stawianych pytań był bardzo obszerny, od uprawnień do emerytury, poprzez odpracowywanie „chorobowego”, aż po urlopy górnicze.

Nie wszyscy mogli skorzystać z tych porad, bo niektórzy w tym czasie wykonywali swoją pracę górniczą. - Kilku górników zadzwoniło z dołu kopalni z pytaniami i odpowiedzi były przez nas udzielane telefonicznie - informuje Iwona Małczak-Świerczyńska z rybnickiego Oddziału ZUS.
Widząc duże zapotrzebowanie na taką informację Oddział ZUS w Rybniku, jeszcze przed Barbórką, uruchamia dla górników i ich rodzin specjalną infolinię. 19 listopada, dzwoniąc pod nr 502 009 172, będzie można uzyskać poradę i wskazówki w zakresie emerytur górniczych. Koszt połączenia według umowy klienta z operatorem.

Beata Kopczyńska
Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie