A- A A+

Podsumowanie projektu "Dodaj mi skrzydeł" Ośrodka Pomocy Społecznej

W okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2018 roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie - Świetlica Środowiskowa w Połomi, realizował projekt pod nazwą „Dodaj mi skrzydeł”.

 

Środki zostały pozyskane z dotacji pochodzącej ze środków województwa śląskiego w ramach konkursu pod nazwą "Wspieranie lokalnych systemów profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w województwie śląskim w 2018 roku". Głównym celem projektu było utrwalenie wśród wychowanków postaw abstynenckich oraz przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym.

W tym okresie odbywały się zajęcia z psychologiem oraz socjoterapeutą. Specjaliści ci wspierali uczestników, korygowali zachowania, wzmacniali ich samoocenę, podnosili świadomość w zakresie szkodliwości używek oraz przeciwdziałania przemocy. Ponadto psycholog przeprowadził również warsztaty, z których skorzystali rodzice wychowanków. Miały one na celu podniesienie ich kompetencji wychowawczych.

Przez okres trwania projektu wychowankowie Świetlicy wyjechali na dwie wycieczki: do parku linowego „Leśna przygoda” w Radlinie oraz Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Poprzez wyjazdy promowano zdrowy styl życia wolny od nałogów i uzależnień. Wyjazdy były uzupełnieniem pracy z dziećmi. Uczyły kultury zachowania w różnych sytuacjach, integrowały z grupą a także pozwoliły pokonać własne ograniczenia i lęki.

Wychowankowie wzięli również udział w warsztatach integracyjnych „Lepienie z gliny” prowadzonych w Ośrodku Wsparcia Caritas w Połomi, rękodzielniczych - „Uruchom wyobraźnię” (tworzenie naszyjników z kabaszonów oraz tworzenie albumów na zdjęcia) oraz Kursie Pierwszej Pomocy.

Wśród licznych atrakcji znalazł się również Dzień Kropki, podczas którego podnosiliśmy wiarę we własne możliwości oraz cykl zajęć „Dzieciaki w formie”, które promowały zdrowy styl życia poprzez zajęcia sportowe, kulinarne i wyjście na Krytą Pływalnię w Połomi. Projekt zakończył się Wigilijką dla wychowanków i ich rodziców.

 

  • dodaj_skrzydel_00
  • dodaj_skrzydel_01
  • dodaj_skrzydel_02
  • dodaj_skrzydel_03
  • dodaj_skrzydel_04
  • dodaj_skrzydel_05
  • dodaj_skrzydel_06
  • dodaj_skrzydel_07
  • dodaj_skrzydel_08

 


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie