A- A A+

Zawody Ratowników Górniczych JSW na boisku w Połomi

7 czerwca na terenie boiska sportowego w Połomi odbyły się Zawody Ratowników Górniczych JSW. Gospodarzem zawodów byli ratownicy Ruchu "Borynia" - zwycięzcy zeszłorocznych zmagań.


Oficjalnego otwarcia dokonał zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych pan Tomasz Śledź. Na miejscu zebrało się spore grono kibiców, wśród nich znaleźli się dyrektorzy kopalń, którzy dopingowali swoich zawodników, a także uczniowie miejscowego ZSP w Połomi, którzy na żywo mogli zobaczyć jak wygląda praca ratownika i z jakimi trudnościami musi się zmierzyć w swoim zawodzie.


Na specjalnie przygotowanym torze oceniano nie tylko szybkość ale również technikę wykonywanych zadań. Do zdobycia podium potrzebna także była perfekcyjna znajomość udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy musieli pokonać tor sprawnościowy w symulowanej akcji ratowniczej - na powierzchni zbudowano przeszkody porównywalne z tymi, które rzeczywiście mogą wystąpić w podziemnych korytarzach m.in. tunel, ruchome platformy, tor przeszkód. Punkty zdobywano również za technikę transportowania rannego na noszach.


W rywalizacji siedmiu zastępów ratownictwa z wszystkich kopalń JSW pierwsze miejsce wywalczyła drużyna ratowników górniczych z Ruchu Zofiówka. To oni będą gospodarzami kolejnych zawodów. Drudzy na podium stanęli ratownicy z Boryni, trzecie miejsce wywalczył ruch Jastrzębie. Kolejne pozycje w rywalizacji zajęły reprezentacje kopalń Budryk, Knurów, Pniówek i Szczygłowice.

 

  • zawody_ratownicze_01
  • zawody_ratownicze_02
  • zawody_ratownicze_03
  • zawody_ratownicze_04
  • zawody_ratownicze_05
  • zawody_ratownicze_06

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie