A- A A+
Projekty unijne

Wystawa obrazów na rzecz poparzonego Mikołajka z Połomi

W holu Urzędu Gminy w Mszanie można oglądać wystawę pięknych prac malarskich, które podarowali różni artyści w ramach zorganizowanego w ubiegłym tygodniu II Wieczoru Poetyckiego w Połomi.

Impreza, zainicjowana przez Monikę Mrozek z Mszany miała charakter charytatywny. Publiczność miała możliwość zakupienia wystawionych obrazów. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz Fundacji „Pomóc Więcej”, której podopiecznym jest mały mieszkaniec naszej gminy – Mikołaj Steuer. Ta tragedia wstrząsnęła regionem. 16 sierpnia 2018 samochód, w którym siedział Mikołaj, zaczął płonąć. Z pożaru chłopca uratował ojciec.


Mikołaj został poparzony w 50%. Spędził 3,5 miesiąca na OIOM-ie. Przed chłopcem jeszcze bardzo trudna i długa droga powrotu do zdrowia.


Obrazy, wystawione obecnie w holu Urzędu Gminy, czekają na nabywców, którzy w ten sposób chcieliby wesprzeć leczenie Mikołaja. Wystawa będzie czynna do 4 października. W piątek organizatorzy akcji charytatywnej otworzą puszki i przekażą cały dochód fundacji.

 

O sprawie piszą także Nowiny Wodzisławskie: https://www.nowiny.pl/wodzislaw/155911-ta-tragedia-wstrzasnela-regionem-ciezko-rannemu-chlopcu-pomagaja-artysci-a-mozesz-i-ty.html

 

  • wystawa_mikolaj_00
  • wystawa_mikolaj_01
  • wystawa_mikolaj_02
  • wystawa_mikolaj_04

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie