A- A A+
Projekty unijne

Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. koronawirusa

W związku z pojawieniem się na Śląsku pierwszych przypadków zakażeń koronawirusem, dziś w Urzędzie Gminy Mszana odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w poszerzonym składzie.

Oprócz władz samorządowych i wyznaczonych pracowników wzięli w nim udział także dyrektorzy wszystkich jednostek organizacyjnych - szkół, ośrodków kultury i sportu.


Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pierwsze przypadki hospitalizacji osób zakażonych koronawirusem w szpitalu w Raciborzu. W powiecie wodzisławskim na razie takich sygnałów nie ma. Na Śląsku jest siedem szpitali, które posiadają oddziały zakaźne. Natomiast wojewoda wprowadził stan podwyższonej gotowości dla innych szpitali w regionie, w tym dla lecznic w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach oraz w Jastrzębiu Zdroju.


Mieszkańcy powinni zachować spokój i przestrzegać zasad higieny oraz bezpiecznych zachowań w grupie (patrz ulotka w załączniku). Jeśli ktoś wrócił z krajów, gdzie wirus się szerzy i podejrzewa u siebie możliwość zakażenia, w pierwszej kolejności powinien skontaktować się telefonicznie z sanepidem, tel. 601 499 841. Działa także specjalna infolinia - 800 190 590 oraz strona internetowa www.gov.pl/koronawirus

 

 

  • gzzk_koronawirus_01
  • gzzk_koronawirus_02
  • gzzk_koronawirus_03
Załączniki:
Pobierz plik (ulotka_MZ.pdf)ulotka_MZ.pdf[ ]225 kB

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie