A- A A+
Projekty unijne

Zawieszenie zajęć w szkołach i przedszkolach, odwołane imprezy w Gminie Mszana

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa prosimy mieszkańców o zachowanie rozwagi, czujności oraz spokoju.

Decyzją Prezesa Rady Ministrów zostały zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w placówkach oświatowych na okres 2 tygodni, do 25 marca br. Zamknięcie szkół ma na celu minimalizację rozprzestrzeniania się wirusa. Będzie to jednak możliwe tylko wtedy, gdy dzieci i młodzież pozostaną w domach. Rodzicu, dopilnuj tego!

Po  spotkaniu w Urzędzie Gminy Mszana zdecydowano również o odwołaniu wszystkich zaplanowanych na najbliższe tygodnie imprez i zajęć w Ośrodkach Kultury, Gminnym Ośrodku Sportu i Gminnej Bibliotece Publicznej. Nie odbędą się więc spotkania z okazji Dnia Kobiet KGW i Szlagierowych Babek, GOKiR odwołał casting do programu muzycznego i zajęcia szachowe, nie będzie na razie spotkań w Klubie Seniora ani zajęć stałych.

GOS odwołał III Bieg o Święcelnik oraz zajęcia szkółek pływackich na basenie. Od 12 do 25 marca basen został całkowicie zamknięty.


Zgodnie z wytycznymi Ministra Kultury Narodowej oraz informacjami z Działu Instrukcyjno – Metodycznego Biblioteki Śląskiej, biblioteki publiczne, w tym Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie jest obligatoryjnie zamknięta dla czytelników od 12 marca.


OPS odwołał akcję "Wietrzenie szaf". Nie będą również najprawdopodobniej prowadzone zajęcia w ramach Świetlicy Środowiskowej. Jutro i w piątek będzie tam natomiast dyżurował pracownik na wypadek, gdyby pojawiły się dzieci.

 

Bieżące informacje będziemy publikować na stronie internetowej Gminy Mszana. Rodzice będą otrzymywać informacje ze szkół przez dzienniki elektroniczne.
Należy również na bieżąco śledzić komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.


 Przypominamy również, jak zabezpieczać się przed koronawirusem:
- Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
- Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie