A- A A+
Projekty unijne

"STOP HEJTOWI! Nie oczerniaj górnika" - kampania przeciwko dyskryminacji mieszkańców Górnego Śląska

Jastrzębska Spółka Węglowa rusza z kampanią "STOP HEJTOWI! Nie oczerniaj górnika", przeciwko dyskryminacji osób związanych z górnictwem i mieszkańców Górnego Śląska.


- W dobie pandemii COVID-19 z troski o swoje zdrowie i zdrowie bliskich, ze strachu o przyszłość, ludzie zaczęli szukać kozła ofiarnego. Kogoś, na kogo będą mogli wylać swoje żale, obarczyć całą odpowiedzialnością za sytuację i wyładować swój gniew.


Tę rolę społeczeństwo przypisało mieszkańcom województwa śląskiego, a zwłaszcza górnikom i ich rodzinom. Praca w kopalni to jeden z tych zawodów, w których nie można pracować z domu.


Fala negatywnych emocji i brak chęci podjęcia jakiejkolwiek próby zrozumienia ich sytuacji zamieniła się w masowy hejt. Górnicy są oczerniani w Internecie i mediach, a ostatnio nawet w ich własnym, realnym sąsiedztwie - tłumaczą organizatorzy kampanii.


- W tak trudnych czasach powinniśmy wspierać się nawzajem, a wszystkie negatywne emocje zamienić w energię, która pozwoli nam jak najszybciej wrócić do normalności - dodają.

 

Akcję wspiera wiele znanych osób i lokalne samorządy. Więcej na: https://www.nieoczerniaj.pl/


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie