A- A A+
Projekty unijne

Jeszcze przyjdzie czas na wspólne świętowanie. W tym roku Dożynki Gminne odwołane

Ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną, a co za tym idzie obowiązujące ograniczenia, tegoroczne Dożynki Gminy Mszana nie odbędą się.

 

Wydaje się również, że nie ma obecnie klimatu do świętowania. - Naszą uwagę skupiamy dzisiaj na walce z zagrożeniem, które na naszym terenie jest ciągle bardzo poważne. Wielu naszych mieszkańców przeżywa ciężkie chwile i musimy się skupić przede wszystkim na ich wsparciu. Jeszcze przyjdzie czas na wspólne świętowanie – mówi Mirosław Szymanek, wójt gminy Mszana.

 

Nie wiadomo również, czy dożynki mogłyby się odbyć ze względu na obowiązujące obostrzenia. Obecnie w imprezach plenerowych może wziąć udział maksymalnie 150 osób, natomiast w samym korowodzie mszańskiego święta plonów zwyczajowo bierze udział nawet 400 osób, nie mówiąc już o tłumach przy scenie.

 

- Zorganizowanie tego wydarzenia w dotychczasowej formie stało się niemożliwe. Nawet jeśli za kilka tygodni obostrzenia zostaną złagodzone, to nie będziemy w stanie przygotować wymaganej przy tego typu przedsięwzięciach dokumentacji. Konieczne są opinie wielu instytucji, które dzisiaj, z wiadomych powodów, nie mogą być pozytywne – wyjaśnia Rafał Jabłoński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie.    


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie