A- A A+
Projekty unijne

Ważne terminy dotyczące II tury głosowania w wyborach Prezydenta RP

Ważne terminy dotyczące II tury głosowania w wyborach Prezydenta RP.

 

Sporządzenie aktów pełnomocnictwa
Wyborca, który nie złożył wniosku o sporządzenie aktu pełnomocnictwa przed pierwszym głosowaniem czyli przed 28 czerwca, może złożyć wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa, najpóźniej do dnia 3 lipca 2020 r. Akt pełnomocnictwa sporządzony przed pierwszym głosowaniem dotyczy również ponownego głosowania.

Głosowanie korespondencyjne
Wyborca, który nie zgłosił zamiaru głosowania korespondencyjnego przed pierwszym głosowaniem, może po dniu pierwszego głosowania zgłosić komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy lub konsulowi (w przypadku głosownia za granicą) zamiar głosowania korespondencyjnego w ponownym głosowaniu, najpóźniej do dnia 30 czerwca 2020 r. W przypadku wyborcy, który w dniu ponownego głosowania będzie podlegał obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, może on zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do dnia 7 lipca 2020 r. Natomiast wyborca, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie, może zgłosić ten zamiar najpóźniej do dnia 10 lipca 2020 r.

Dopisanie do spisu wyborców
Wyborca, który nie złożył wniosku o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania właściwym ze względu na miejsce stałego zamieszkania przed pierwszym głosowaniem, może po dniu pierwszego głosowania zgłosić taki wniosek dotyczący ponownego głosowania, najpóźniej w dniu 7 lipca 2020 r.

Zaświadczenie o prawie do głosowania
Mając zaświadczenie o prawie do głosowania możemy oddać głos w dowolnym lokalu w Polsce lub za granicą. Osoby, które zgłosiły się po zaświadczenie przed pierwszą turą wyborów prezydenckich otrzymały dwa egzemplarze. Jedno mogły wykorzystać podczas pierwszej tury, a kolejne w drugiej turze.
Wniosek o zaświadczenie może zostać złożony pisemnie, telefaksem lub drogą elektroniczną. Urząd zaświadczenie o prawie do głosowania wydaje od ręki.

 

W załącznikach:

Obwieszczenie o II turze wyborów prezydenckich

Komunikat dla wyborców dotyczący ponownego głosowania

 

Informacje o głosowaniu i formularze w zakładce WYBORY

 


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie