A- A A+
Projekty unijne

Zobacz jak rozbudowuje się przedszkole

Ze starego przedszkola pozostały gruzy, za to po rozbudowie nieużytkowego poddasza widać już, jak duża będzie tam przestrzeń. Podsumowujemy dotychczasowe prace przy budowie nowego przedszkola w Mszanie. Zobaczcie, co już zostało zrobione, a jakie prace właśnie trwają.

 

 

Inwestycja o długiej nazwie: „Rozbudowa, nadbudowa i zmiana sposobu użytkowania oraz kompleksowa termomodernizacja wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w obiekcie wielofunkcyjnym przy ulicy 1 Maja w Mszanie”, dzięki wyjątkowo łagodnej pierwszej części zimy, idzie zgodnie z planem.


Zakończono już prace związane ze zmianą sposobu użytkowania kotłowni na gabinet stomatologiczny. Dentysta przyjmuje teraz w nowym, większym pomieszczeniu, z osobnym wejściem i podjazdem.


Także nowego lokum, większego i w lepszym miejscu, doczekał się geodeta. Przyjmuje teraz w biurze obok poczty.


Front robót przebiega obecnie w segmencie A, gdzie mieści się ośrodek zdrowia, apteka i gdzie było stare przedszkole. Jeszcze w zeszłym roku wykonano wymianę gruntu pod stopy części rozbudowywanej od strony północnej i dokonano badań stopnia zagęszczenia przez firmę „Geotest” z Mikołowa. Wykonano słupy i strop części rozbudowy, ściany zewnętrzne rozbudowy i nadbudowy oraz konstrukcję nowego dachu wraz z deskowaniem nad częścią poddasza nieużytkowego.


Zgodnie z projektem zaślepiono niektóre okna w segmencie A i segmencie B (urząd gminy). W 60 procentach jest już gotowa termomodernizacja segmentu B oraz część chodników wokół niego.


Obecnie trwają prace związane z murowaniem ścian działowych piętra, gdzie będzie mieściło się nowe przedszkole. Rozpoczęto rozbiórkę schodów wewnętrznych, a ponieważ w trakcie robót okazało się, że nad częścią gabinetu lekarskiego nie ma stropu, ruszyły też przygotowania do jego wykonania. W części starego przedszkola trwają też prace rozbiórkowe posadzek, płytek ściennych i zrywanie tapet.


Przypomnijmy, że prace wykonuje firma Izobud z Żor, wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego. Termin zakończenia prac budowlanych mija 31 lipca tego roku. Kosztorys inwestorski opiewał na ponad 4,2 mln złotych. Po przetargu cena spadła do 2,9 mln. Za prace w roku 2011 gmina zapłaciła 342,9 tys. złotych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie