A- A A+
Projekty unijne

Umowa na realizację rewitalizacji centrum Połomi podpisana

Dziś w Urzędzie Gminy Mszana wójt Mirosław Szymanek podpisał umowę z firmą Remont-ex, która wygrała przetarg na realizację projektu "Rewitalizacja centrum Połomi".

 

 

 


Inwestycja, na którą mamy dostać 85 procent dofinansowania z Unii Europejskiej, ma być gotowa do 31 października 2013 roku.

 


Przetarg został rozstrzygnięty 2 lutego. Zgłosiło się do niego aż 12 firm z całej Polski. Wybrane przedsiębiorstwo zaoferowało najniższą cenę - 6.999.999,00 złotych. Przypomnijmy, że koszt inwestycji szacowano początkowo na 8,8 mln złotych.

 


Firma Remont-ex realizowała już prace na terenie naszej gminy - zakończony niedawno remont starej szkoły w Połomi.

 


Kompleksowa rewitalizacja centrum Połomi to jednak zadanie dużo większe. Projekt obejmuje teren przy ulicy Centralnej. W zakres projektu wchodzi: odnowa zabytkowego budynku dawnej plebanii i jego adaptacja na ośrodek wsparcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, wyburzenie istniejącego budynku OSP Połomia, budowa nowej remizy strażackiej wraz z budową placu manewrowego, drogi wewnętrznej i miejsc parkingowych, odwodnienie terenu w rejonie boiska i placu centralnego.

 

Wyburzony zostanie także istniejący, stary budynek szatni sportowej, w jego miejsce powstanie nowy obiekt zaplecza sportowego, a także plac centralny wraz ze sceną plenerową i zapleczem gastronomicznym oraz ogólnodostępnymi toaletami. W pobliżu zostaną zamontowane urządzenia do zabawy dla dzieci w różnym wieku. Powstanie też plac z urządzeniami do ćwiczeń wysiłkowych, skate park i tym podobne atrakcje. Plac przecinać będą alejki, a wzdłuż ulicy Centralnej powstanie ścieżka rowerowa. Całość terenu zostanie oświetlona, pojawią się ławki i kosze na śmieci.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie