A- A A+

Autobusy PKM nie wyjechały na drogi. Kierowcy na zwolnieniach lekarskich

W poniedziałek 11 lutego autobusy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej pozostały w zajezdni.

Czytaj więcej...

Sieć Obywatelska Watchdog Polska zaprasza do Szkoły Inicjatyw Strażniczych

Sieć Obywatelska Watchdog Polska, stowarzyszenie działające na rzecz prawa do informacji, ogłasza nabór do Szkoły Inicjatyw Strażniczych dla osób aktywnie działających w swojej lokalnej społeczności.

Czytaj więcej...

Protokół z przeprowadzonych konsultacji

Protokół z przeprowadzonych konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały w sprawie przyjęcia Programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Mszana w 2019 roku.

Ogłoszenie o przyznaniu dotacji na zadania w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych

Informuję, że zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Mszana Nr AEI.0050.24.2019 z dnia 29.01.2019 r. w sprawie wyboru oferty i udzielenia dotacji na zadania z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych na podstawie przepisów o pożytku publicznym przyznano następującą dotację:

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o przyznaniu dotacji na zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej

Informuję, że zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Mszana Nr AEI.0050.25.2019 z dnia 29.01.2019 r. w sprawie wyboru oferty i udzielenia dotacji na zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej na podstawie przepisów o pożytku publicznym przyznano następujące dotacje:

Czytaj więcej...

Objaśnienia podatkowe w sprawie zatrudniania pomocników w rolnictwie

Informujemy o ukazaniu się na portalu podatkowym „podatki.gov.pl”, objaśnienia podatkowego, które dotyczy obowiązków ciążących na rolnikach jako podmiotach wypłacających należności z tytułu umowy o pomocy przy zbiorach.

Czytaj więcej...

Zaproszenie do konsultacji społecznych

Wójt Gminy Mszana zaprasza, organizacje pozarządowe w rozumieniu art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do konsultacji społecznych związanych z planem podjęcia Uchwały Rady Gminy w Mszanie w sprawie przyjęcia Programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Mszana w 2019 roku.

  • Termin rozpoczęcia konsultacji:   23.01.2019 r.
  • Termin zakończenia konsultacji:  30.31.2019 r.

Uwagi i opinie do przedmiotowego projektu można przesłać w terminie do dnia 30.01.2019r. (środa)

Tryb oraz termin zgłaszania wszelkich uwag i opinii został uregulowany w drodze zarządzenia nr AEI.0050.13.2019 z dnia 21.01.2019 r.

Po zakończeniu konsultacji sporządzony zostanie raport, który opublikowany zostanie najpóźniej w dniu 01.02.2019 r.

Państwa opinie, wnioski oraz zastrzeżenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki:
Pobierz plik (MX-2610N_20190123_091348.pdf)Treść konsultacji[Treść konsultacji]2373 kB

Bezpieczne Ferie Zimowe. Porady dla uczestników wypoczynku zorganizowanego

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim informuje, iż jest koordynatorem akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Bezpieczne ferie 2019”, której celem jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży poprzez wprowadzenie działalności informacyjno-edukacyjnej.

Czytaj więcej...

ZUS informuje: nowy "Płatnik" już do pobrania

Jedną ze zmian, która obowiązuje od stycznia 2019 r. było wprowadzenie projektu e-akta, czyli skrócenie okresu przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej z 50. do 10. lat.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o naborze do komisji konkursowej

Wójt Gminy ogłasza nabór do komisji konkursowej oraz zaprasza osoby reprezentujące organizacje pozarządowe lub podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do udziału w pracach komisji konkursowej oceniającej oferty złożone w ramach otwartego konkursu na wspieranie zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej oraz do komisji oceniającej oferty złożone w ramach otwartego konkursu na wspieranie zadań z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...

Już 8 tysięcy firm chce skorzystać z małego ZUS

Już ponad 8 tys. przedsiębiorców z województwa śląskiego zdecydowało się przejść w 2019 roku na mały ZUS. To dane na poniedziałkowe południe.

Czytaj więcej...

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie