A- A A+

Zmiana Uchwały Rady Powiatu Wodzisławskiego ws. okręgów wyborczych

Informuję, że Rada Powiatu Wodzisławskiego w dniu 29 marca 2018 r. podjęła Uchwałę Nr XXXVIII/458/2018 w sprawie zmiany uchwały Nr XLV/441/2014 Rady Powiatu Wodzisławskiego z dnia 24 lipca 2014 r. w sprawie podziału Powiatu Wodzisławskiego na okręgi wyborcze oraz określenia ich granic, numerów i liczby radnych wybieranych każdym okręgu.

 

 

Jednocześnie wobec brzmienia przepisu art. 456 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku – Kodeks Wyborczy podaje, że na ustalenie rady powiatu w sprawie okręgów wyborczych zainteresowanej radzie gminy, a także wyborcom w liczbie co najmniej 15, przysługuje prawo wniesienia skargi do komisarza wyborczego.

 

Zgodnie ze stanowiskiem przyjętym przez Delegaturę Krajowego Biura Wyborczego w Bielski-Białej, jeżeli wnoszącym skargę jest rada gminy, wówczas dla jej skuteczności niezbędna jest uchwała rady gminy w sprawie wniesienia takiej skargi ze wskazaniem, kto jest upoważniony do działania w imieniu rady w tej sprawie, natomiast gdy wnoszącym skargę są wyborcy, to dla jej skuteczności każdy wyborca składa podpis obok czytelnie wpisanego jego nazwiska i imienia, adresu zamieszkania (ujęcia w stałym rejestrze wyborców) oraz numeru ewidencyjnego PESEL. Równocześnie wyborcy wskazują adres do korespondencji.

Załączniki:
Pobierz plik (Skan Uchwały 1.pdf)Skan Uchwały 1.pdf[ ]332 kB
Pobierz plik (Skan Uchwały 2.pdf)Skan Uchwały 2.pdf[ ]138 kB

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie