A- A A+
Projekty unijne

Informacja o uruchomieniu syren alarmowych

Wójt Gminy Mszana, działając na podstawie art. 20 ust. 1 pkt. 3 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz. U. z 2018 r. poz. 1401)  w związku z § 10 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwościach organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r. poz. 96 z późn. zm.) informuje, że w dniu
28 maja 2019 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenia RENEGADE-SAREX 18/II, podczas których odbędzie się trening systemu alarmowania i ostrzegania.

W związku z powyższym może nastąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i alarmowania alarmu.


W ramach treningu emitowany będzie - dźwięk modulowany trwający trzy minuty- oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty - oznaczający odwołanie alarmu.


W ramach ćwiczenia procedurę alarmowania na terenie powiatu uruchamiać będzie Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.


Na terenie Gminy Mszana syreny alarmowe mogą zostać włączone w obiektach jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zlokalizowanych w sołectwach: Mszana, Połomia i Gogołowa.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie