A- A A+
Projekty unijne

Są środki na windy dla osób z niepełnosprawnością

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) informuje o nowej formie wsparcia.

Zarządcy wielorodzinnych budynków mieszkalnych mogą otrzymać dofinansowanie na zakup i montaż wind, a także budowę bezpiecznych dojść dla osób z niepełnosprawnością.

Na wsparcie mogą liczyć wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego oraz gminy zarządzające wielorodzinnymi budynkami mieszkalnymi, w których mieszkają osoby z niepełnosprawnością wymagające zapewnienia bezpiecznego dostępu do lokalu.

Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w porozumieniu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) uruchomił nową formę wsparcia, która pozwoli na otrzymanie finansowego wsparcia, umożliwiającego zakup i montaż wind, ale także budowę szybu windowego, bezpiecznych dojść do windy lub do budynku mieszkalnego. Dofinansowanie może wynieść nawet 165 000 zł. Szczegółowe wartości pomocy oraz wysokość udziału własnego w kosztach inwestycji określone są w „Kierunkach działań oraz warunkach brzegowych obowiązujących realizatorów obszaru w 2019 roku”.

Wszystkie informacje oraz wnioski dostępne na stronie www.pfron.org.pl
Szczegółowe informacje można uzyskać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 50 55 763.
Wnioski należy składać do Oddziału Śląskiego PFRON w Katowicach do 30 listopada 2019 roku.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie