A- A A+

Posiedzenie Komisji Budżetu i Infrastruktury – 25 kwietnia 2019 r.

Na posiedzeniu Komisja zapoznała się z planami zadań w ramach funduszu sołeckiego na 2019 rok w poszczególnych sołectwach – większość jest w trakcie realizacji.


Została przedstawiona aktualizacja Programu Ograniczania Niskiej Emisji na 2018-2022 wraz z raportem za 2018 r. Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały ws. aktualizacji PONE.
Następnie Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej przedstawiła zarysy realizacji Programu Ochrony Środowiska – cały raport jest do zapoznania w biurze Rady Gminy.


Komisja zapoznała się ze sprawozdaniem z „Akcji Zima” za sezon 2018/2019. W sumie koszty zimowego utrzymania dróg w trzech sołectwach wyniosły ponad 356 tys. złotych, dla porównania sezon wcześniej czyli 2017/2018 było to o ponad 100 tys. złotych mniej – 240 tys. zł. Wzrost kosztów w obecnym sezonie spowodowany był głównie warunkami atmosferycznymi, częstymi oblodzeniami oraz wzrostem cen materiałów takich jak sól i piasek, a także stawek robocizny.


Co do pozimowego sprzątania dróg i chodników za 2018/2019 – roboty są w trakcie, wykonuje je SKR Mszana.


W sprawach bieżących Komisja pozytywnie zaopiniowała projekty uchwał przedstawione przez Panią Skarbnik, dotyczące zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej i w budżecie gminy.


Zaopiniowano także pozytywnie projekt uchwały w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych – podjęta na sesji 11 marca uchwała w tej sprawie została uchylona przez nadzór prawny wojewody.


Komisja zawnioskowała także o wprowadzenie na dzisiejszą sesję projektu uchwały w sprawie podjęcia przez Rząd RP skutecznych działań wpływających na poprawę jakości powietrza w Polsce. O podejmowanie takich uchwał przez gminy apeluje zarząd Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.


Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie