A- A A+
Projekty unijne

Posiedzenie Komisji Spraw Społecznych w dniu 4.02.2019

Na posiedzeniu w dniu 4 lutego br. Komisja Spraw Społecznych zajmowała się tematami:

 

1. Oferta placówek kultury i sportu na ferie zimowe 2019 r.
2. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w trakcie ferii zimowych.
3. Plan doskonalenia zawodowego nauczycieli na 2019 r.

Radni zapoznali się z ofertą na ferie zimowe Ośrodka Pomocy Społecznej - Świetlicy Środowiskowej w Połomi, Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji oraz Gminnego Ośrodka Sportu.
Propozycje zajęć stałych i wyjazdowych są ciekawe i bogate, dostępne na stronach internetowych organizatorów, Gminy i na plakatach.

Omawiano również temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie ferii – szkoły przeprowadziły akcję informacyjno-edukacyjną, UG informował o bezpiecznych feriach na stronie internetowej Gminy oraz w biuletynie Nasze Wieści Gminne. Została m.in. podana infolinia dla rodziców, gdzie można sprawdzić bazę organizatorów wypoczynku zorganizowanego.

Komisja zapoznała się z planem doskonalenia zawodowego nauczycieli na 2019 rok - zgodnie z Kartą Nauczyciela w budżetach gmin wyodrębnia się środki na dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli. W 2019 roku wysokość środków wynosi 0,8 % planowanych rocznych środków przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe nauczycieli, co stanowi kwotę 43.141 złotych..
W głosowaniu Komisja Spraw Społecznych jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały. Nie będzie on jeszcze procedowany na dzisiejszej sesji, ponieważ musi zostać zaopiniowany przez związki zawodowe zrzeszające nauczycieli.

W sprawach bieżących: Komisja Spraw Społecznych pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały ws. zmiany składu Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, który zmienia skład z 8-osobowego, na 7-osobowy.

 


Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie