A- A A+
Projekty unijne

Po posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych 3 września 2019 r.

Komisja zapoznała się z przygotowaniem placówek oświatowych do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020, realizacją programów rządowych przez placówki oświatowe w 2019 roku. Omawiano też stypendia i nagrody wypłacane z budżetu gminy.


Od września 2019 roku sieć placówek oświatowych w naszej Gminie składa się z 3 szkół podstawowych - w każdym sołectwie, dwóch przedszkoli gminnych - w Mszanie i Połomi oraz z nowo utworzonego oddziału przedszkolnego przy SP w Gogołowej. W Gogołowej działa także Liceum Ogólnokształcące, do którego jednak nie udał się nabór do klasy I.


W sprawach bieżących radni zapoznali się z projektem uchwały w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego, w którym kończą 6 lat w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Mszana.


Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt, w którym jedyną zmianą w stosunku do wcześniejszej uchwały jest dopisanie oddziału przedszkolnego, który powstał w Gogołowej.

 

  • spoleczna_09_2019_01
  • spoleczna_09_2019_02
  • spoleczna_09_2019_03

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie