A- A A+
Projekty unijne

Po wspólnym posiedzeniu komisji dnia 1 sierpnia 2019 r.

1 sierpnia odbyło się łączone posiedzenie Komisji Budżetu i Infrastruktury oraz Komisji Spraw Społecznych.

Tematem posiedzenia była m.in. działań Kół Łowieckich na terenie Gminy Mszana. O działalności myśliwych informację przekazali goście z Kół Łowieckiech: „Pod Klonem” w Świerklanach, „Odra” w Lubomi i „Róg” w Skrzyszowie.


Następnie na komisji zostały omówione zasady dotacji na wymianę kotłów ze środków budżetu Gminy. Urząd proponuje w projekcie uchwały podobne zasady, jak w przypadku dotacji z umorzenia pożyczki z WFOŚiGW. Niezmienione pozostaną kwoty i zasady dofinansowań – do 40% (nie więcej niż 5 tys. zł) w przypadku wymiany starego kotła na piec węglowy V klasy lub na pellet V klasy oraz do 50 % (nie więcej niż 5 tys. zł) w przypadku wymiany kotła na gazowy. Wszystkie kotły muszą posiadać odpowiednie certyfikaty.
Obie komisje pozytywnie zaopiniowały projekt uchwały w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji dla osób fizycznych ze środków budżetu Gminy Mszana z zakresu ochrony środowiska na wymianę urządzeń grzewczych.


Komisje opiniowały również inne projekty uchwał na dziesiejszą sesję, pozytywnie zaopiniowano projekt uchwał w sprawie:
- zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Mszana na lata 2019 – 2026.
- zmiany budżetu Gminy Mszana na 2019 rok.


Sekretarz Gminy omówiła projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały nr VII/57/2019 Rady Gminy Mszana z dnia 29 maja 2019 r. w sprawie ustalenia sieci publicznych przedszkoli prowadzonych przez Gminę Mszana, która powołuje oddziały przedszkolne przy SP w Gogołowej.
Komisje pozytywnie zaopiniowały projekt.


Również pozytywnie zaopiniowano projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy z dotychczasowym dzierżawcą, której przedmiotem jest ta sama nieruchomość na okres oznaczony do lat 3. Chodzi o działkę o powierzchni 1,15 hektara w Gogołowej, sąsiadującą z terenem Zespołu Szkół.
Komisje pozytywnie zaopiniowały projekt uchwały.

 

  • komisja_wspolna_08_2019_01
  • komisja_wspolna_08_2019_02
  • komisja_wspolna_08_2019_03
  • komisja_wspolna_08_2019_04

 


Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie