Kliknij, aby przejść do strony głównej.

1 października startuje system kaucyjny dla opakowań

System kaucyjny w Polsce startuje od 1 października 2025 r. i będzie dotyczył w zasadzie wszystkich Polaków - od producentów napojów po odbiorców końcowych – czyli nas wszystkich.

Podstawową zasadą jest pobieranie kaucji przy zakupie i jej zwrot przy oddaniu opakowania oznaczonego specjalnym logo.

Systemem kaucyjnym objęte będą tylko opakowania ze znakiem kaucji, dzięki której dowiemy się, ile ona wynosi. Więcej informacji tutaj.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności