Kliknij, aby przejść do strony głównej.

Wyremontowane kolejne odcinki dróg gminnych w Gogołowej

Zakończyły się kolejne remonty dróg gminnych w Gogołowej, realizowane w ramach współpracy z Jastrzębską Spółką Węglową, na wnioski gminy o naprawę dróg uszkodzonych wskutek działalności górniczej. 

W 2021 i w roku obecnym wyremontowano w dwóch etapach ponad półkilometrowy odcinek ul. Okrężnej, od nr 1a do skrzyżowania z ul. Morcinka.

Na Śmieji w 2021 położono nową nakładkę asfaltową na 180-metrowym odcinku w rejonie skrzyżowania do nr 9. Rok wcześniej naprawiono 150-metrowy fragment tej drogi od posesji nr 3A do nr 8.

Ulicę Morcinka remontowano etapami - w 2021 wykonano 150 metrów w rejonie posesji nr 6 do 1a, a w roku bieżącym 400 metrów w rejonie skrzyżowania z ul. Okrężną oraz do posesji 3A, 3B i w stronę zalewiska do posesji nr 3.

W poprzednich latach zostały naprawione duże odcinki ulicy Bocznej, Słonecznej i Leśnej, na kolejne fragmenty gmina złożyła już wnioski do kopalń. Wyremontowane ze szkód górniczych zostały też newralgiczne odcinki ul. Jastrzębskiej oraz Dworskiej w Połomi i odnoga ul. Szkolnej.

- Dzięki remontom ze szkód kopalnianych, w Gogołowej mamy najlepszy stan dróg gminnych. Jeśli można pozyskać dla budżetu dodatkowe źródła finansowania, należy to robić i to robimy. Stale o te środki zabiegamy i przygotowujemy kolejne wnioski, aby udało się wyremontować następne odcinki - mówi z-ca wójta Gminy Mszana Błażej Tatarczyk.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności