Urząd Gminy Mszana

XII Złoty Dzwon już za nami

10 września 2023 r. odbył się XII Otwarty Przegląd Zespołów i Śpiewaków Ludowych im. Józefa Pękały "Złoty Dzwon". Organizatorem przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie oraz współorganizatorem był Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Patronat nad przeglądem objął Wójt Gminy Mszana Mirosław Szymanek. 

 

Jury w składzie: przewodniczący - dr Robert Garstka, inni członkowie komisji: Gabriela Gwiszcz oraz Czesław Wita po przesłuchaniu 10 zespołów śpiewaczych z akompaniamentem przyznało następujące nagrody:

 

ZŁOTY DZWON:

Zespół Ludowy "Ćwikliczanie"

Wyróżnienia:

Regionalny Zespół Śpiewaczy "Niezapominajki"
Zespół Śpiewaczy "Karolinki"
Zespół Śpiewaczy "Gorzyczanie"
 

Galeria zdjęć

Na scenie plenerowej w Połomi stoi zespół śpiewaczy Pod namiotem siedzą uczestnicy biorący udział w Złotym Dzwonie Na scenie plenerowej w Połomi stoi kolejny zespół biorący udział w Złotym Dzwonie w pięknych strojach Na scenie plenerowej w Połomi śpiewa zespół w pięknych strojach, kolorowe spódnice, chusty i czapki z pióropuszem mają na sobie Pod namiotem widzimy ludzi śpiewających piosenki trzymając się za ręce Widzimy na scenie śpiewający zespół Mszanianka
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności