Kliknij, aby przejść do strony głównej.

Zmiany na PSZOK usprawnią obsługę

Informujemy, że dzięki staraniom i wystąpieniu Wójta z inicjatywą uchwałodawczą zmieniającą dotychczasowe warunki funkcjonowania PSZOK, została podjęta i wprowadzona uchwala nr XV/95/2025 z dnia 7 lipca 2025r., znacząco usprawniająca system oddawania odpadów w punkcie selektywnej zbiórki. Zmiany dotyczą w szczególności braku konieczności rozważania frakcji, które nie podlegają limitowaniu oraz przywracają funkcjonowanie PSZOK w soboty. Brak rozważania wszystkich frakcji przyspieszy czas obsługi mieszkańców, którzy dostarczą odpady BIO i zielone oraz selekcje (papier / plastik / szkło). 

Przypominamy, że limitowane są jedynie następujące frakcje i te nadal będą ważone:

·        odpady remontowo-budowlane: 1 tona / posesję / rok

·        odpady wielkogabarytowe: 0,5 tony / posesję / rok

·        opony samochodowe: 4 szt. / posesję / rok

Dzięki tej uchwale, wracamy do starych, dobrych praktyk, które poprawnie funkcjonowały w poprzednich latach. Jesteśmy przekonani, że usprawni to obsługę mieszkańców i skróci ich czas oczekiwania jaki poświęcali na oddawanie odpadów na PSZOK. Konieczne zmiany są odpowiedzią Wójta na potrzeby naszych mieszkańców i jednocześnie przywracają stare, dobre i wypracowane zasady funkcjonowania PSZOK, które w ostatnim roku były zmieniane z inicjatywy części radnych. 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności