Urząd Gminy Mszana

Fotopułapki na nowych miejscach

W rejonie ul. Górniczej oraz Stawowej w Mszanie pojawiły się fotopułapki. Zostały tam umieszczone celem wykrycia potencjalnych sprawców, którzy podrzucają tam odpady. 

"Świeże" dzikie wysypisko śmieci odkryto w ub. piątek w rejonie byłego mostu na  ul. Moszczeńskiej - nieznany sprawca wyrzucił tam odpady wielkogabarytowe. Działka, na której pojawiły się odpady, należy do Skarbu Państwa, więc to gmina jest odpowiedzialna za uprzątnięcie składowiska.

- Mamy nadzieję, że fotopułapki, które pojawiły się w tym rejonie zapobiegną kolejnym podobnym incydentom. Zdjęcia z fotopułapek, które pojawiły się kilka lat temu w naszej gminie, już kilkukrotnie pomogły złapać „na gorącym uczynku” osoby, które wyrzucały śmieci do lasu - mówi z-ca wójta Gminy Mszana, Błażej Tatarczyk.

Urząd Gminy apeluje również do mieszkańców - jeśli zauważymy kogoś, kto nielegalnie wyrzuca odpady, fakt ten należy niezwłocznie zgłosić do odpowiednich służb. Można to zrobić anonimowo. Przypominamy również, że wyrzucanie odpadów do lasu jest karane z mocy art. 162 Kodeksu wykroczeń, a grzywna za śmiecenie w lesie zaczyna się od 500 zł. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności