Ustawienia

Kryta Pływalnia w Połomi po raz pierwszy gospodarzem Otyliady

W 2023 roku Kryta Pływalnia w Połomi po raz pierwszy została gospodarzem VIII Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego OTYLIADA - największej masowej, amatorskiej imprezie pływackiej nie tylko w Polsce,  ale i  w Europie. Każdego roku w wybraną noc, maraton odbywa się na kilkudziesięciu pływalniach we wszystkich regionach kraju. W tym roku OTYLIADA odbyła w nocy z 18 na 19 listopada na 35 obiektach. 1232 uczestników przepłynęło w sumie ponad 13135 km. Pływalnia w Połomi była jedną z 6 pływalni na śląsku. Przygotowani byliśmy dla 24 uczestników, lista zapisów szybko się zapełniła, ostatecznie w zmaganiach udział wzięło 23 zawodników. 18 listopada równo o 18:00 w całym kraju oficjalnie rozpoczęły się zawody, które trwały do 6 rana 19 listopada.

W Połomi na 4 torach pływackich zawodnicy ścigali się o jak najlepszy wynik pamiętając o dobrym humorze i świetnej zabawie. O godzinie 3:45 w nocy ostatni zawodnik ukończył swój wyścig po złoty medal i puchar Marszałka Województwa Śląskiego.

W pierwszej OTYLIADZIE w Połomi:

1 miejsce zdobył Pan Radosław Pisarek uzyskując wynik 22500 metrów, musiał przepłynąć 900 długości basenu.

2 miejsce uzyskała Pani Hanna Wojtalik, która przepłynęła 20100 metrów czyli 804 długości naszego basenu, zaś

3 miejsce należy do Pana Adriana Majdzińskiego, który  pokonał dystans 18000 metrów czyli 720 długości basenu.

Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni ilością chętnych osób do wzięcia udziału w Otyliadzie na naszej pływalni. Atmosfera podczas zmagań była naprawdę wspaniała. Zawodnicy wspierali się, kibicowali sobie nawzajem pobijając tym samym kolejne własne rekordy.

Podsumowując to niesamowite wydarzenie - 23 świetnych zawodników wykonało niezłą robotę pokonując w sumie 199,5 km podczas VIII Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego OTYLIADA 2023 na krytej pływalni w Połomi –  czyli prawie 6 krotnie opłynęli granice Gminy Mszana. Najmłodszym uczestnikiem okazała się mieszkanka naszej Gminy – Klara Stolarska, która uzyskała wynik 2000 metrów (80 długości basenu). Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i przede wszystkim podjęcia wyzwania w nocnym pływaniu. Mamy nadzieję na ponowne wspólne emocje w kolejnej edycji Otyliady.

Pozostałe

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.