Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Po sesji Rady Gminy Mszana - dwa nowe zadania korzystne dla gminy i mieszkańców

Rada Gminy Mszana na sesji w poniedziałek, 25 marca, wprowadziła zmiany w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej, konieczne do realizacji dwóch nowych, korzystnych dla gminy i mieszkańców zadań.

Projekt OZE w budynkach mieszkalnych

Pierwszym z nich jest przystąpienie naszej gminy do projektu pn: „OZE w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego”.  Celem projektu jest udzielanie grantów na zakup, dostawę i montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych. Dla Gminy Mszana na realizację grantów przewidziana jest kwota w wysokości 568.452,00 zł.

W ramach tego grantu udzielane będzie dofinansowanie do wymiany kotłów węglowych na powietrzną pompę ciepła (bez fotowoltaiki). Jest to wysokie dofinansowanie, do 100 % kosztów kwalifikowanych (maksymalnie do 45.000 zł). Mieszkaniec pokrywa koszty niekwalifikowane - VAT i kartę weryfikacji technicznej.

- Na terenie naszej gminy w ramach tego grantu będzie do zrealizowania 13 inwestycji. Zachęcamy mieszkańców, którzy myślą o wymianie starego pieca na pompę ciepła, aby udali się do siedziby Subregionu i uzyskali potrzebne informacje oraz złożyli wniosek. Nabór trwać będzie od 8 kwietnia do 8 maja tego roku - mówi z-ca wójta Mszany, Błażej Tatarczyk.

Więcej o tym projekcie TUTAJ 

W celu podpisania porozumienia z Subregionem w uchwale budżetowej należało zabezpieczyć środki na składkę celową dla Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego, w 2024 r. - ok. 10,9 tys. zł, w 2026 r. - 30 tys. zł.

Zakup terenu w centrum Gogołowej

Drugą zmianą wprowadzoną w budżecie było zabezpieczenie środków na zakup nieruchomości w Gogołowej - budynków od SKR Połomia znajdujących się przy ul. Wiejskiej. Część środków była już zaplanowana w budżecie, należało zabezpieczyć dodatkowe 137,3 tys. zł (całość to kwota 215 tys. zł).

Jest to teren w samym centrum sołectwa, który gmina chce w przyszłości przeznaczyć na cele publiczne. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.