Urząd Gminy Mszana
Powróć do: strona główna

Samorząd Gminy

Gmina Mszana leży w południowo-zachodniej części województwa śląskiego. Pod względem administracyjnym jest jedną z gmin powiatu wodzisławskiego, będąc jego najbardziej na wschód wysuniętą gminą. Na terenie gminy zlokalizowany jest węzeł autostrady A1.

  • Powierzchnia Gminy Mszana: 31,32 km²
  • Liczba mieszkańców: ok. 7600
  • Jednostki pomocnicze/ 3 sołectwa - Mszana, Połomia, Gogołowa.
Dlaczego warto mieszkać w Gminie Mszana

Gmina Mszana to przede wszystkim dobre miejsce do budownictwa jednorodzinnego. Zielone tereny, a przy tym nowoczesna infrastruktura oświatowa, sportowa, kulturalna i wypoczynkowa oraz dobre skomunikowanie z całym regionem sprawiają, że dobrze się tu mieszka. Na terenie gminy zlokalizowany jest węzeł autostrady A1, dwie drogi wojewódzkie oraz sieć dróg łączących Gminę z ościennymi miastami i powiatami: wodzisławskim, raciborskim, miastem Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Żory oraz granicą państwa z Czechami.

Gmina z przyszłością to taka, w której mieszkańcy dobrze się czują, utożsamiają się z nią, chcą tu zakładać rodziny i wychowywać dzieci. Gmina Mszana chce ten cel osiągnąć, dbając o infrastrukturę, estetykę otoczenia, a przede wszystkim prowadząc inwestycje przyjazne mieszkańcom, mające na celu poprawę warunków życia i spędzania wolnego czasu.
Gmina Mszana może pochwalić się nowoczesną infrastrukturą. Mamy zmodernizowane niemal wszystkie obiekty użyteczności publicznej - obiekty wielofunkcyjne w Mszanie i Połomi, szkoły, przedszkola, remizy strażackie, szatnie sportowe, ośrodki kultury. Mamy nowoczesną krytą pływalnię, park w centrum Mszany, zrewitalizowane centra sołectw, siłownie plenerowe i liczne place zabaw.